www.mardinnethaber.com
Mardin film platosu illeri arasına girdi
29.09.2017 17:20 Mardin Nethaber

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Dernekleri, film platosu seçilecek 14 il arasında Mardin’e de yer verdi.

Daha önce çok sayıda dizi ve filmin çekildiği, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya şehri Mardin, Film Platosu şehri olma hakkına sahip oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Derneklerinin işbirliğiyle, Türkiye genelinde, Mardin film platosu olabilecek on dört ilden biri olarak seçildi. Türkiye'den yalnız 14 ilin katılabildiği İstanbul Uluslararası Film ve Televizyon Forum ve Fuarına Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü stand açtı.
Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürü Alaattin Aydın, “Mardin yıllardır film platosu durumundaydı. Mardin sokakları, insanları sanat ve sanatçılara zaten aşinadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Derneklerinin işbirliğiyle, Türkiye genelinden seçilen 14 film platosu şehir arasında Mardin’in yer alması sevindiricidir.
Önümüzdeki süreç içinde film ve dizi çekimlerinin tarihi sokak ve mekanlarda yoğunlaşacağına inanıyorum. Mardin turizm alanında kendini kanıtlamış bir şehir. Film platosu şehirlerarasında en etkileyici şehir Mardin’dir” dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com