www.mardinnethaber.com
Mardin Park Hastanesine Başarı Ödülü
28.09.2017 17:44 Mardin Nethaber

 

 

Özel Mardin Park Hastanesi sağlık hizmetlerinde hastaneler arasında il birincisi oldu.

Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl yapılan Kurumsal Kalite Değerlendirmesinde merkez Artuklu ilçesinde bulunan Özel Mardin Park Hastanesi il bazında birinci oldu.

14–18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılan kalite değerlendirmelerinde, 27 ana kriter altında değerlendirilen Özel Mardin Park hastanesi Mardin bulunan bütün hastaneler arasında en yüksek puanı alarak sağlık ve hizmet kalitesinde birinci oldu.

Özel Mardin Park Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, “Hastanemiz 2009 yılından itibaren yaptığı hizmetlerle sadece Mardin’de değil, komşu il ve ilçelerine de en iyi hizmeti vermiştir. 8 yıl boyunca kapasitenin üstünde özverili bir çalışma ile her geçen gün deneyimli kadrosuyla başarıdan başarıya koşmaktadır.

Her gün Diyarbakır’a gönderilen onlarca hasta sayısını asgariye düşürerek, çok sayıda yaralanma, düşme ve trafik kazaları gibi ağır vakaları bile kabul edip ilk müdahalenin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildiği, ayrıca yerinde doğru teşhis ve tedavi ile hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.

Açıklamanın devamında, “Hastane olarak vergide de Mardin rekortmenleri arasında yer aldık. 350 personel ile Mardin'e istihdam alanında katkı sağladık. İlimizde işsizlik oranını düşürmek için önemli bir paya sahip olduk. Mardin ekonomisine de büyük katkıda bulunduk. Bunun dışında sağlık hizmetlerinde Mardin halkına faydalı olmak ve maddi yönden fazla ücret talebinde bulunmamak amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ nun özel hastanelere tanıdığı % 200 oranındaki ilave hakkın çok altında olan % 20-30 oranında ilave ücretler almamıza rağmen kaliteli hizmetten ödün vermiyoruz. Yenilenen teknolojiyi yakından takip ederek, değerli Mardin halkına daha iyi şartlarda hizmet kalitesini artıracaklarını belirterek;

Mardin’de en yüksek puanı alarak, 1. Olmanın gururunu yaşarken, kaliteli hizmet vermenin onurunu da yaşıyoruz. Bu takdir; sadece yönetimin değil, burada canla başla çalışan doktor, hemşire, tıbbi sekreter, temizlik görevlisi ve hatta bizleri tercih eden Mardin halkınındır. Bizde bu takdire layık olmaya çalışacağız” şeklinde ifadeler kullanıldı. 

 Haber: Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com