www.mardinnethaber.com
Gençler Gurup Gripinle Coştu
28.09.2017 14:09 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentte gençlerin mutlu olması amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gençlik dostu projelerle gençlerin yaşadıkları şehirde huzurlu olmalarını hedefleyen Belediye, üniversite öğrencilerini de dikkate alan yapıda çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Artuklu Üniversitesi’ne yeni gelen öğrenciler için pop grubu Gripin konseri düzenlendi. Artuklu Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen “Şehrime Hoş geldin” etkinliğine Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra binlerce öğrenci katıldı. Programda Gripin konseri öncesinde Grup Göç konseri ve halk oyunları gösterisi de yapıldı.

Kente gelen her öğrenciyi kendi evlatları gibi gördüklerini kaydeden Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde 2017 ve 2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla beraber Artuklu Üniversitemizde yeni öğrencilerine kapılarını açtı. Biz öğrencilerimize hoş geldin demek ve kendi evlerinde gibi hissettirmek için böyle bir program düzenledik. Şehrimize ilk defa gelen evlatlarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kentte gençlere yönelik çalışmaların artarak devam ettiğini dile getiren Yaman, “Gençlerimiz yaşadıkları şehirde mutlu olsunlar diye sürekli çalışmalar yapıyoruz. Onların kaliteli vakit geçirebilmeleri için gençlik merkezi bilgi evi projemizi hayata geçirdik. Yetinmedik bölgemizin en büyük ve örnek gençlik merkezini çok yakında açıyoruz. Ayrıca kentimizin farklı mahallelerinde de gençlik merkezleri açacağız. Gençlerimizin gelişimi adına başarıyla yolumuzda ilerleyeceğiz. Bu vesileyle şehrimize gelen öğrencilerimize tekrar hoş geldin diyoruz” şeklinde konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com