www.mardinnethaber.com
18. Ulusal Turizm Kongresi Mardin’de yapılacak
28.09.2017 13:37 Mardin Nethaber

 

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) öncülüğünde çalışması yapılan Ulusal Turizm Kongresi'nin Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Üniversitesi ve Mardin Eğitim Vakfı iş birliği ile 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirileceği belirtildi.

DİKA'dan yapılan açıklamada, Ulusal Turizm Kongresi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde ilk defa Mardin'de yapılacağı bildirildi. DİKA, “Ulusal Turizm Kongresi ilk kez düzenlendiği 1990 yılından bu yana, ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük organizasyondur. Kongre, Mardin Valiliği’nin himaye ve koordinasyonunda, ajansımızın teknik ve mali desteğiyle, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Mardin Eğitim Vakfı’nın (MARSEV) iş birliğiyle yapılacaktır.

Her yıl ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birinde düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Bölgeleri’nde ilk defa Mardin’de gerçekleştirilecektir. Akademi ve iş dünyasından geniş kapsamlı bir katılımın Kültür Turizmi temasıyla ele alınacağı 18. Ulusal Turizm Kongresi’nin Mardin’e ve bölge turizmine büyük bir katkı sağlaması hedeflenmektedir. Günümüzde turizm sektöründe yaşanan olumsuz faktörlere rağmen, bu kongre turizmin dinamizmini kadim şehrimize taşıyarak, Mardin’in turizm potan-siyelini hak ettiği yerlere ulaştıracaktır.

Kongre ile birlikte ajansımız koordinasyonunda Mardin Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Yeni Perspektif ve Fırsatlar konulu bir çalıştay düzenlenecektir. Çalıştaya Kültür Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, TÜROB gibi ulusal kurum ve kuruluşlardan yetkililer, kültür turizmi alanında önemli çalışmaları olan, stratejilere imza atan turizm uzmanları, Mardin turizmi konusunda stratejik, bilimsel ve pratik deneyimlere sahip akademisyenler ile Mardin’in önde gelen turizm aktörleri katılacaktır. Kongre sonrasında Mardin ve çevresine yönelik olarak düzenlenecek olan kültür gezisi ile kadim şehrimizin tüm güzelliklerini, Türkiye’nin turizm alanındaki en yetkili otoriteleri bizzat görme imkanı bulacak-lardır” denildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com