www.mardinnethaber.com
Mardin’de dış çekim rağbeti
26.09.2017 13:50 Mardin Nethaber

 

Mardin yaklaşık 3 bin yıllık bir şehir olması ve turizmin merkezinde bulunması nedeniyle, evlenecek çiftlerin dış çekim mekanı haline geldi.

Turizmin son sezonun yaşandığı şu günlerde yabancı turistlerin yanı sıra evlenecek olan gençler de Mardin’in tarihi mekanlarından dış çekimler için sokaklara ayrı bir güzellik katıyorlar. Çekimler için en çok tercih edilen yerlerin başında 15. yüzyılda tamamlanan Kasımiye Medresesi ve 1385 yılında yapılan Zinciriye Medresesi oldu. Dış çekimler için özellikle Diyarbakır, Şanlıurfa, Şırnak ve Batman’dan Mardin’e gelen çok sayıda damat ve gelinler evlilik öncesi son fotoğraflarını tarihi mekanlarda çekerek çocukları için özel bir albüm oluşturuyor.
Mardin’e Diyarbakır’dan gelen gelin Tuba Erboğa, "Mardin’i çok güzel buluyorum, stüdyo artık eskidi, dış çekim daha iyi ve rahat" dedi.
Damat İzzet Erden ise dış çekimin daha güzel olduğunu söyledi. Erden, "Stüdyo çekiminden daha iyi ne kadar fotomontajla yapılsa da dış çekim gibi olmuyor. Dış çekimlerde yerinde görmek doğallığını fotoğraflarda görmek daha güze oluyor” diye konuştu.
Fotoğrafçı Velat Bozan eskisi gibi kimsenin stüdyo çekimi yapmadı-ğını belirterek daha çok dış çekimlerin ilgi gördüğünü söyledi. Bozan, “Mardin manzarası güzel, o yüzden çıkıp dış çekimlerimizi yapıyoruz. Ben fotoğrafçıyım 4-5 senedir bu işi yapıyorum. Artık stüdyo fazla tercih edilmiyor, gelin ve damat-lar genelde dış çekimi tercih ediyorlar. Mardin güzel bir şehir ve herkes dış çekimleri tercih ediyor” şeklinde konuştu. 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com