www.mardinnethaber.com
Sokak Hayvanları Yararına Kermes Düzenlendi
22.09.2017 21:11 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Hayvan Dostları Platformu tarafından sokak hayvanları yararına kermes düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenen kermese Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İmrak, Mardin Büyükşehir Belediyesi ağlık İşleri Daire Başkanı Saffet Yavuz, Hayvan Hakları Federasyonu Mardin Temsilcisi Veysel Öğdür ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kermesin açılışında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi ağlık İşleri Daire Başkanı Saffet Yavuz, ilimizde sokak hayvanları yararına ilk defa bir kermes düzenlendiğini ve buda bizleri memnun ettiğini söyledi.

Yavuz, “Bizde Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak, gönüllü hayvan severlere yardımcı olmaya her zaman hazırız. İlimizde bir ilki gerçekleştirdiler. Bu da bizleri çok mutlu etti. Malumunuz Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir hayvan barınağımız var. Burada hayvanlarımıza veteriner hekimler nezaretinde tedavileri ve bakımları yapılıyor. İnşallah bu gönüllü kardeşlerimizle güzel çalışmalara imza atarız” dedi.

Hayvan Hakları Federasyonu Mardin Temsilcisi Veysel Öğdür ise “Mardin’deki gönüllü hayvan severler olarak, her yıl sokak hayvanlarına yönelik birçok çalışmalar yapmaktayız. Bu yılda sokak hayvanlarına yönelik şiddetin azaltılması ve toplumsal duyarlılığın artırılması noktasında böyle bir kermes düzenlemek istedklerini” belitti.

Kermese yoğun ilgi gösteren vatandaşlarda gönüllü hayvan severler tarafından kermes alanına getirilen Sultan adındaki papağan ile Pamuk adındaki İran kedisine yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen kermeste, hayvan severler kendi imkânlarıyla yiyecek ve hediyelik ürünler hazırlayarak satışa sundu. Üç gün boyunca açık kalacak olan kermesin tüm gelirleri, sokak hayvanlarının yiyecek ve sağlık ihtiyaçları için kullanılacak.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com