www.mardinnethaber.com
Beyaz Bayrak Eğitimi verildi.
22.09.2017 19:03 Mardin Nethaber

 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılından imzalanan protokolle okullarda uygulanan “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” okulların açılmasıyla birlikte bu yıl da okullar arasında Beyaz Bayrak yarışı başlayacak.

Proje kapsamında 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında  okullarda denetim yapılacak, 150 personele Mardin Artuklu İl Müftülüğü konferans salonunda eğitim verildi.

Programın açılışında konuşan Mardin Halk Sağlığı İl Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz Beyaz Bayrak projesi kapsamında yapılacak çalışmalar ve denetimlerle ilimiz genelindeki okulların tamamının beyaz bayrak alması suretiyle çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik şartlarda eğitim almasını hedeflediklerini söyledi.

Yavuz, “ Burada ki amacımız ilimiz genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretimlerini sürdürmek amacıyla Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması noktasında denetimler yapılacağını” belirtti.

Bu proje ile okulların her tarafı denetleneceğini ifade eden Yavuz, “Okulların bu barağa sahip olabilmeleri için okulun içi, çevresi, bahçesi, sınıfları, laboratuvarları, idari birimler, öğretmen odası, sosyal tesisleri;  kantin, tuvaletler, içme ve kullanma suyu, ısıtma, havalandırma, aydınlatma ve genel temizlik şartları göz önüne bulundurulacağını” kaydetti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com