www.mardinnethaber.com
Mardin Büyükşehir Belediyespor sosyal tesisi yenilendi
21.09.2017 16:00 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından uzun süredir  onarıma tabi tutulan ve düzenlemesi gerçekleştirilen Mardin Büyükşehir Belediyespor Sosyal Tesisleri büyük bir katılımla hizmete açıldı.

Tesis binasında gerçekleşen açılış programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, Büyükşehir Belediye Daire Başkanları, Kulüp sporcuları katıldı.

Programın açılışında bir konuşmaya yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, ilimizde mevcut bulunan sporun her türlüsünü desteklemeye hazır olduklarını söyledi.  

Yaman, “Bugün ilimizde güzel bir spor tesislerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Devlet büyüklerimiz tarafından bize tevdi edilen belediyecilik görevi sonrası belediyemizin aktif futbol takımı olan Mardin Büyükşehir Belediyesporu hak ettiği yerlere taşımak istedik. Bu gün açılışını yaptığımız bu tesisin çalışmalarımızın bir göstergesidir. Büyükşehir Belediye spor takımını en iyi şartlarda olsun istedik. Bu nedenle Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak açılışının bugün yaptığımız sosyal tesisi ilimize ve sporcularımıza hediye ettik. Belediye olarak futbolda olduğu gibi tüm spor dallarında da tesisleşmek için proje hazırlamaya devam ediyoruz.  Bu arada uzun yıllar Mardinimize renk katmış Mardinspora da desteklerimiz olacaktır. Mardin’de mevcut bulunan tüm spor dallarına hiç durmadan efor harcamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda bayan sporcuların çeşitli spor dallarında güzel başarılara imza attığını belirten Yaman, “Bayan sporcularımız voleybol, basketbol ve hentbol dallarında güzel mesafeler kat ediyor. Bunun için Mardinli bayan sporseverleri bu spor dallarını desteklemeleri için spor salonlarına davet ediyoruz. Bunun yanında bireysel spor dallarında da başarılar kaydediliyor. Ayrıca yaz okulları kapsamında yaz tatilinde açtığımız 14 adet portatif havuzlarda yüzme takımı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu alanda bir dizi çalışmalarımız devam ediyor. Tesislerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından tesisi açılış kurdelesini Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet ali Dündar, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa ayhan, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk kesti.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com