www.mardinnethaber.com
ONLARI BİR ARADA TUTAN TEK UNSUR SPOR AŞKI OLDU
14.09.2017 17:57 Mardin Nethaber

 

Cumhuriyet çarşısı (Sok-ul Bakar) esnafı örnek bir dayanışma sergileyerek, geleneksel hale getirdikleri futbol müsabakalarını 17 yıldır sürdürüyorlar.    

Mardin merkez Artuklu İlçesi’nde bulunan Cumhuriyet çarşısı (Sok-ul Bakar) da diye adlandırılan çarşı esnafından oluşan futbol takım kaptanı Ferhan Elban, "Ken aramızda kurduğumuz futbol takımı ile aramızdaki bağlılık ve muhabbeti o kadar artırdı ki bu futbol aşkı bizi tam 17 yıldır birbirimize daha çok kenetlediğini söyledi.

Elban, "O zamanlar Mardin’de sadece üç tane halı saha bulunurdu. Sürekli esnaflar olarak, özellikle akşam saatlerinde bir araya gelir sohbet ederdik. O dönemlerde oynan futbol müsabakalarını değerlendirirdik.Terkrar böyle bir sohbette esnaf arkadaşlarımızla halı sahada iki takımdan oluşacak futbol müsabakası yapmaya karar verdik. Karşılaşma aramızdaki bağlılık ve muhabbeti o kadar artırdı ki bu organizasyonun devam etmesi için kendi aramızda bir karara vardık.  Tam onyedi yıldır devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

O zamanlar arkadaşlar arasında bekar olanların olduğunu belirten diğer takımın kaptanı Orhan İpekçi, “ Bu bekar erkadaşlarımızın kız isteme faslından düğünlerine kadar hep yanlarındaydık. Acı günlerinde o haftaki maçı iptal edip dertlerine ortak olurduk. Bayram ve özel günlerde kendi aramızda ev ziyaretleri gerçekleştirerek arayı asla açmazdık. Askerlik vazifesini yerine getirmek için ayrılan ya da uzun süreli iş görüşmesi ve tatil gibi durumlarda olan arkadaşlarımız geri döndüğünde tekrar takımdaki eski yerlerini alırlardı. İnşallah bu birlikteliğimizi çocuklarımıza da aktararak örnek bir davranış segileyeceğiz" dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com