www.mardinnethaber.com
Uyuşturucu ve Güvenli Eğitim Konulu Toplantı Yapıld
08.09.2017 18:33 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Valiliği tarafından düzenlenen “Uyuşturucu ve Güvenli Eğitim” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra Mardin Alay Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve daire müdürleri katıldı.

Toplantıda eğitim ve öğretim dönemi öncesinde uyuşturucuya geçit vermemek adına alınacak önlemler konuşuldu.

Toplantının açılış konuşan Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Eğitim ve öğretim yılında olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için tüm tedbirleri alacaklarını söyledi.

Yaman, “İlimizde eğitim ve öğretimin en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi için tüm kurumlarımız ile istişare içindeyiz. Öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca en küçük bir olumsuzlukla karşılaşmaması için gereken önlemleri alıyoruz. Özellikle uyuşturucu konusunda ciddi bir çalışma içindeyiz” dedi.

Yaman konuşmasının devamında; "Son yıllarda ilimizde eğitimde örnek başarılar almaktayız. Bu başarılarda tüm kurumlarımızın payı söz konusudur. Biz eğitim yuvalarımıza karşı hassasiyetimizi arttırarak devam ettireceğiz. Gerek terör odaklarına, gerekse gençlerimizi zehirlemek isteyenlere en katı cevabı vereceğiz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda gördükleri olumsuzlukları ihbar etmelerini istşiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com