www.mardinnethaber.com
Dündar, Mardin’in sağlık sorunlarını görüştü
08.09.2017 13:39 Mardin Nethaber

 

 

Dündar, Mardin’in sağlıksorunlarını görüştü

AK Parti Genel Merkez’de düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nın ardından bazı temaslarda bulunan AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, diğer illerin il başkanlarıyla birlikte Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile toplantıda içinde Mardin'in de olduğu, bazı sorunları gündeme getirmek amacıyla bir araya geldiler.

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Ankara'ya her gelişimizde Mardin ile ilgili sıkıntıları bakanlarımıza dillendirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sayın Sağlık Bakanımızla Mardin'in gündemde olan bazı sağlık sorunlarını büyük bir hassasiyetle masaya yatırmaya çalıştık. İlettiğimiz konuları büyük bir özveriyle dinleyerek notlarını alan Sağlık Bakanı Sayın Ahmet Demircan'dan Mardin halkının en büyük ihtiyacı, olmazsa olmazı olan 500 yataklı şehir hastanesinin olabilecek en kısa zamanda temelinin atılacağı sözünü aldık. Bunun yanında Derik İlçemize 100 yataklı devlet hastanesi ve eski Mardin Devlet Hastanesi'ni 50 ünitelik diş hastanesine dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalarda devam ediyor. Böylesine büyük yatırımların Mardin'in sağlık sorunlarını kökten çözeceğine inanıyorum"dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com