www.mardinnethaber.com
Mardin Emniyeti Bayram Tedbirlerini Aldı
29.08.2017 18:55 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü farklı üç dilde halkın bayramını kutlayarak şehrin münhal yerlerine trafik kurallarını hatırlatan dövizler astı.

İçişleri Bakanlığı direktifleri doğrultusunda ‘Frene Değil, Kurala Güven’ sloganıyla da trafik kurallarına dikkat çekilen dövizlerde Türkçe, Kürtçe ve Arapça olmak üzere ilde konuşulan üç dilde Mardin halkının bayramı da kutlandı.

urban Bayramında yaşanacak trafik yoğunluğunu önlemek ve sürücülerin trafikteki hız sınırını hatırlatmak amacıyla asılan bu dövizlerin vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kurban Bayramında yollarda seyir halinde olacak olan sürücüleri uyararak, bayramın kazalardan uzak huzur ve güven içerisinde geçmesi için çok ciddi tedbirler aldıklarını söyledi.

Onar, “Bayramda oluşacak kazalardan dolayı yaşanacak ölümleri önlemek ve bayramı bayram tadında geçirmek için yoğun çalışma içerisine girdik. İçişleri Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin’de de ciddi tedbirler aldık. Emniyet teşkilatımız bayram tatili süresince 7/24 esasına dayalı sürekli sahada olacak. Bir yandan yapacakları denetimlerle farkındalık yaratmak diğer yandan da kazaları önlemek amacıyla teyakkuz halinde olacaktır. Bu vesileyle halkımızın bayramını kutluyor,  bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com