www.mardinnethaber.com
Kur'an Kurslarına Büyük İlgi
01.08.2017 17:21 Mardin Nethaber

 

Yaz Kur'an Kurslarına katılan çocuklar, bir yandan Kur'anı Kerim ve Hadis-ı Şerif öğrenirken diğer yandan da ilahi, şiir, kitap okuma skeç gibi etkinlilerle de eğleniyor.

İlim Yayma cemiyeti (İYC) Mardin şubesin de devam eden Altın Gençler Yaz Kur'an Kurslarında eğitim gören çocuklar, aldıkları Kur'anı Kerim ve Hadis dersleri yanında sıkılmamaları açısından eğitmenleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle çocukların motivasyonu yüksek tutuluyor.

Her gün öğle yemeğini birlikte yiyen çocuklar, sosyal faaliyetlerini artırmak için yaklaşık haftanın iki günü servislerle taşınarak Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü merkezine götürülüp burada da futbol, satranç, masa tenisi gibi çeşitli spor aktiviteleriyle eğitimleri destekleniyor. 

İlim Yayma cemiyeti şubesinde yaklaşık 1,5 aydır devam eden Altın Gençler Yaz Kur'an Yaz Kuran Kurslarına büyük ilgi gösteren öğrenciler, boş zamanlarını İslami ilimleri öğrenerek ve Kur'anı Kerimi en iyi şekilde öğretilmeye gayret ediliyor. Öğrencilerin büyük bir heyecanla Altın Gençler Yaz Kur'an Kurslarına devam ettiği ifade edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com