www.mardinnethaber.com
Şehit ve Gazi Ailelerine Yemek Programı
15.07.2017 16:49 Mardin Nethaber

 

Mardin Valiliği tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehit ve gazi aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.

Özel bir ötelde gerçekleşen programa Mardin valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Altan Er, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Mardin valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, şehit ve gazi ailelerinin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak, onlarla yakındandan ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Yaman, 15 Temmuzda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletin hep birlikte kalkışmaya “dur” dediğine dikkat çekerek, hain kalkışmanın birinci yılını geride bıraktıklarını söyledi.

Konuşmasının devamında Yaman, "Şehit aileleri ile her zaman bir araya geldiğini ama bugünün ayrı bir önemi vardır. Hainliğin, delaletin hesabı yok ama kıymetli milletimiz eğer ‘hainlik sizinse vatan bizimdir, eğer delalet, zulüm sizinse vatan bizimdir’ dedi. Türkiye’nin her yerinde bu kalkışma karşı dik durdu, görüşü ne olursa olsun. Mardin’de de öyle. Mardin’de Arabı Kürdü, Türkü, Süryanisi görüşü ne olursa olsun aynı duruş ve birliktelikle ‘böyle bir kalkışmaya razı gelmeyiz.’ deyip dik durdu. İnşallah Allah bir daha bize bu tür hainlik göstermez. Bunu hiçbir zaman unutmak istemiyoruz. Hem milletin destanını hem de hain kalkışmayı unutmak istemiyoruz. Bu kapsamda 81 ilde eş zamanlı program başlatıldı. Mardin’de de yoğun bir şekilde bu programlarımız devam ediyor” dedi.

Ankara’da şehit düşen 29 yaşındaki polis memuru Velit Bekdaş’ın ailesinin de hazır bulunduğu programda Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardin Masa ekibi tarafından şehit aileleri ve gazilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com