www.mardinnethaber.com
Bayram Alışverişi Başladı
21.06.2017 16:37 Mardin Nethaber

  

 

 

Mübarek Ramazan ayının son haftasına girdiğimiz bu günlerde vatandaşı bayram alış verişi telaşı sardı.

Ramazan Bayramı öncesi alışveriş yapmak isteyen kimi vatandaşlar mağazaları tercih ederlerken kimileri ise tarihi Mardin çarşısını tercih ediyor.

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde çarşılar hareketlilik kazandı. Bayram telaşının en yoğun görüldüğü yerlerden biri de tarihi Mardin Çarsısında görülüyor. Vatandaşların akınına uğrayan çarşıda kıyafetten ayakkabıya, hediyelik eşyadan şekerleme çeşidine kadar vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılama imkânı bulduğu, esnafında yaşanan bu haraketlilikten dolayı memnun olduğu gözlendi.

Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığından yapılan açıklamaya göre vatandaşların rahat alış veriş yapabilmeleri için bu günden itibaren tüm çarşı esnafının sahura kadar açık olacağı ifade edildi.

Hava sıcaklığının gündüz saatlerinde mevsim normallerin üstünde olması, oruçlu olan vatandaşların alış veriş yapmalarını zorlaştırıyor. Dükkânların sahura kadar açık olmaları, vatandaşların akşam serinliğinde alışveriş yapmalarını sağlıyor. Esnafın sahur vaktine kadar açık olmaları vatandaşları da mutlu ediyor.

1.Cadde üzerinde şekerleme çeşidi satan Nurullah Güneş, müşterilerimize iyi kaliteyi ucuza satmak için çabaladıklarını söyledi.

Güneş, "Bayram alışverişinden beklentimiz var. Arife günü alışverişler çok yoğun oluyor. Çünkü genellikle birçok vatandaş arife günü fiyatların düşeceği görüşünde olduğu için alışverişini bu güne bırakıyor. Durum böyle olunca arife gününü çok yoğun geçiriyoruz. Müşterinin büyük çoğunluğu alışkanlıktan veya maddi durumdan olacak ki alışverişini nedense hep son güne bırakıyor. Vatandaşlara tavsiyemiz alışverişlerinizi son güne bırakmayın. Çünkü son güne kadar çeşitler ayıklanıyor, tercih hakkı kalmıyor" tavsiyesinde bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com