www.mardinnethaber.com
“Kadınlarımızın Ekonomiye Katılımını Önemsiyoruz”
07.06.2017 14:33 Mardin Nethaber

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentte yaşayan kadınların meslek sahibi olmaların önemsediklerini ifade etti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından el sanatları kursu açıldı. 15 kursiyerin katıldığı kurs ile bayanların meslek sahibi olmalarının yanı sıra, kendi işyerlerini açabilmeleri hedefleniyor. Kurslar neticesinde işyeri açmak isteyen bayanlara da proje danışmanlığı konusunda ücretsiz destek sağlanacak.

“Kadının Yanında Kadının Yerinde”

İlimizde kadınlarımızın yanında olan bir yönetim anlayışında olduklarını vurgulayan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kadınlarımızın kentimizde mutlu olmaları hedefiyle projelerimize can vermekteyiz. Bu noktada ‘Kadının Yanında Kadının Yerinde’ sloganıyla hedeflerimizi belirledik.  Kadın istihdamı ve kadının ekonomiye katılımı konusunda da hassasiyetle durmaktayız. Bu noktada onlara yol gösterecek çalışmaları tesis etmekteyiz. Belediye olarak açtığımız kurslarla bunu sağlamaktayız” dedi.

Çalışmalar sürecek

Kurslardan sertifika alan kadınların ev ekonomilerine destek sağladığının altını çizen Yaman şunları söyledi: “Belediye olarak şu an el sanatları kursumuz devam etmektedir. Bunun yanında farklı branşlarda meslek edindirme kurslarımız da sürmektedir.  Okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın kalmaması adına da çalışmalar yapmaktayız. Bundan sonra da bu tür çalışmalar ile kadınlarımızın kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayacağız."

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com