www.mardinnethaber.com
Yeni İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının temel atma çalışmaları başladı
03.03.2017 12:51 Mardin Nethaber
 
Mardin merkez Artuklu ilçesinde yapılacak olan yeni Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının temel açma çalışmalarına başlandı.
 
13 Mart mahallesinde İl Müftülük binası yanında yapılacak olan ve Müteahhitliğini Öz-Dü İnşaat & Alpfırat inşaat İş Ortaklığı tarafından üstlenilen Sağlık Müdürlüğü Hizmet binası 13 bin metre kare kapalı alan üzerinde kurulacak.
 
Konuyla ilgili görüş-lerine başvurduğu-muz Mardin Sağlık İl Müdürü Mehmet Derviş, proje hakkında yaptığı açıklamada; İhale bedeli 13 milyon 599 bin Tl olduğunu belirterek, kapalı inşaat alanı 13 bin metrekare, yerleşke alanı ise bin 600 metrekare olacağını söyledi.
 
Derviş, “Yeni hizmet binası için epeydir Sağlık Bakanlığımızdan bir talebimiz vardı. Bu yeni inşa edeceğimiz hizmet binamızda Kamu Hasta-neler Birliği Genel Sekre-terliği, Sağlık İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünü bir çatı altında bir-leştireceğiz. Bu üç sağlık kurumumuzu bir araya getirmemizdeki amaç; vatandaşlarımızın taleplerine daha hızlı ve daha aktif bir şekilde cevap ver-mek istediklerini” belirtti. Mardin'in trafik sorununu göz önünde bulundurarak, yapacağı-mız yeni hizmet binasının projesine otopark da dâhil ettiklerini söyleyen Derviş, “Kurumumuzun ve çalışanlarımızın araçlarını park etmek için otopark yapmayı planladık. Bunun yanında buraya gelecek olan misafirlerimizi de düşünerek yaklaşık 100 araçlık iç ve dış olacak şekilde iki otopark alanı da projemize dâhil ettik. Bu otoparklar hem bize hem de gelecek olan misafirlerimize rahatlık sağlayacağını” ifade etti. Kompleks şeklinde yapılacak olan yeni hizmet binamızda çalışan personellerimize de kolaylık sağlayacaklarını belirten Derviş, “Malumunuz sağlık çalışanlarımız 7/24 esasına göre çalışıyorlar. İlimizdeki kreşler, sadece gündüz mesai yaptıkları için gece nöbeti olan ve buralı olmayan evli personellerimiz çocuklarını gece bırakabilecekleri yerleri olmadığından büyük sıkıntı yaşıyor. Bizde kurum olarak bu sorunun önüne geçebilmek için yeni hizmet binasına bir kreş evi açmayı düşündüklerini”söyledi. Yeni hizmet binasında bir büyük, iki küçük toplantı salonu da yapacaklarını belirten Derviş, “Kurumumuza bağlı olan bu alan üzerinde daha önce inşa edilen sağlık lojmanları mevcuttu. Tabi bu lojmanlar atıl duruma düştükleri için onları yıkıp, bu alan üzerinde modern bir hizmet binası inşa etmeyi daha sağlıklı olacağını düşündük. Allah'ın izniyle kısa zaman içerisinde bu hizmet binamızı bitirip, Mardin halkının hizmetine sunacağız” temennisinde bulundu. Derviş, “Depreme dayanıklı, yeni yapı teknolojilerinin kullanıldığı, engelli erişimine uygun, geleneksel mimarimizin görsel yönlerinin de uygulanacağı ve kent kimliğimizin yansıtıldığı bu hizmet binası, ilimizin kamu binası ihtiyaçlarına cevap vereceğine inanıyorum. Uzun yıllar elverişsiz mekânlarda hizmet sunmuş olan İl Sağlık Müdürlüğümüz, inşallah kısa bir süre zarfında tamamlanacak ve sağlık alanında bizde vasıflı bir binaya kavuşmuş olacağız”dedi.
Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com