www.mardinnethaber.com
Dündar,
03.02.2017 12:15 Mardin Nethaber

Milletin birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğine dikkat çeken Dündar, bu süreçte hiç bir odak ya da oluşumun yaymaya çalıştığı fitne ateşine izin verilmeyeceğini belirtti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle AK Parti Mardin İl Başkalığı'nın düzenlediği organizasyonda gazetecilerle bir araya gelen İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, gazetecilerin sorunlarını dinledi. Özel bir otelde gerçekleşen yemekli programa İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Tanıtım Medya Başkanı Mehmet Beşir Güneşin yanı sıra İlde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak söze başlayan Dündar, gazetecilerin gündeme dair sorularını kabul ederek, bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.
Dündar, “Mardin basının özellikle yerelde çalışan basının içinde bulunduğu durumun her ne kadar farkında olsak ta bunu sizler kadar bilemeyiz. Önümüzdeki süreçte basın mensuplarının mesleğini icra ederken daha rahat koşul ve imkânların sağlandığı bir ortama kavuşulmasını temenni ediyorum” dedi. Bölge şartlarının dayattığı sıkıntılarında kısa sürede bertaraf edilmesini umut ettiğine dikkat çeken Dündar, “Kamuoyunu aydın-latmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecile-rimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli görevler ifa ettiklerini” söyledi. Dündar, “Dinamiklik isteyen mesleklerin başında gelen gazetecilik, her anlamda çok yönlü olması gerekir. Çünkü her kesimin sesi ve kulağı olduğunu bildiğimiz gazetecilik, kulvar tanımadan her yerden haberdar olma peşindedir. Buda gazetecilik mesleğinin kutsal ve bir o kadar da meşakkatlerinin nedenli zor olduğunu gösterir. Bu duygularla emek harcayan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en derin duygularımla kutluyorum” dedi.
Milletin birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğine dikkat çeken Dündar, bu süreçte hiç bir odak ya da oluşumun yaymaya çalıştığı fitne ateşine izin verilme-yeceğini belirterek, Türkiye'nin hiç bir zaman bir Irak'a bir Suriye'ye dönmeyeceğini, milletin dik duru-şuyla daha iyi ve daha müreffeh bir ülke olacaklarını söyledi.
Mardin'de çevre yolu pro-jesi ve trafik sorununa da değinen Dündar, "Mardin'de yoğun bir trafik sorunu var. Bu sorunun çözümü noktasında gerek kayyum beledi-yelerimiz, gerekse kardeş beledi-yelerden gelecek olan ekipmanlar çözüm yolları arayacak. Diğer bir taraftan gerek battı çıktılar, gerek viyadük planlamaları ve çevre yolu projeleriyle ilgili çalışmalar milletvekillerimizin, teşkilatımız ve ilgili birimlerimizin himayelerinde yürütülen çalışmalar var dedi. Nusaybin ilçesinde de yaşananlara da değinen Dündar, “Nusaybin'de hak sahipleri ve şehrin yeniden inşası ve ihyasıyla noktasında çalışmalarımız var. Bilindiği üzere 1 Ocak itibarıyla Nusaybin'in kısmi kanalizasyon çalışması ve ilçenin içme suyu şebekesinin yenilenmesi için iki ayrı kalemde yaklaşık 55 Milyon liralık bir yatırım için yer teslimi yapıldı. Bu bir kalemde Nusaybin için Cumhuriyet tarihinde yapılmış en büyük yatırımların biridir. Nusaybin, ekonomik canlılığına yeniden kavuşacak ve her anlam-da modern ve yaşanılabilir güzel bir ilçemiz olacağını söyledi. Nusaybin'in inşası ve ihyası için hükumetimiz gerekenleri yapaca-ktır diyen Dündar, “Çalışmalarımız-da zaman zaman aksaklıklar olmu-yor değil, bu konuda ilgili birimle-rimizle görüşüp, özellikle hak sahipleriyle yürütülen çalışmaların bürokratik işlemlere boğdurulma-dan yürütülmesini sağlamaya çalışacağız. Bu vesileyle teşkilatı-mız, partimize mensup teşkilatların bizlere ulaştırdığı 70 tır dolusu yar-dımı bugüne kadar zorunlu durum-lardan dolayı göç eden mağdur vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu yardımları bundan sonra da ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte koordineli bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz” dedi. Toplantıda söz alan gaze-temizin İmtiyaz sahibi Veysi Erkar, yerel gazetelerin yaşadığı sıkıntları anlatarak, kurulacak bir komisyon aracılığıyla bu sıkıntıları rapor edip basından sorumlu Baş-bakan Yardımcısı Numan Kurtul-muş'a iletilmesi için öneride bulundu. İl Başkanı Dündar da, ha-zırlanacak olan bu raporun en kısa sürede basından sorumlu Başba-kan Yardımcısına ulaştırılacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi.
Program sonunda Dündar, günün anlam ve önemine binaen gazetecilerle birlikte toplu fotoğraf çekti

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com