www.mardinnethaber.com
Artuklu'da gıda bankası açıldı
13.10.2016 10:58 Mardin Nethaber

Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ilçesinde Eş Başkan Ahmet Türk ve Februniye Akyol Akay’ın katılımı ile Gıda Bankası’nın açılışını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmak için merkez Artuklu ilçesinde Gıda Bankası açtı.
Açılışa, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Ahmet Türk, Februniye Akyol Akay, HDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Baran İlhan, Daire Başkanları, HDP ve DBP il, ilçe yöneticileri katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Eş Başkan Ahmet Türk, Gıda Bankası’nın kuruluşunda emeği olan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personellerine teşekkür ederek, “ Kürdistan’ın birçok yerinde uzun süre devam eden çatışmalı bir süreç ve yıkımların yaşandığı bölgelerden birindeyiz. Gün geçtikçe insanlarımızın mağdur olduğunu görüyoruz. Evi barkı yıkılmış, çadırlara mahkum olmuş ve yoksulluklar içinde yaşamını yitirenleri görüyoruz” dedi.
Türk, imkan sahibi olan kişilerin mağdur ailelerle dayanışma içinde olması yönünde çağrıda bulunarak, “ İnsanlarımızın mağduriyetini biliyoruz bu desteğimizin yetersiz olduğunu da biliyoruz. Ama belediyemizin bütün imkanlarını seferber etmeye çalışılıyoruz. Gıda Bankasının halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Gıda Bankası’ndan Sivil Toplum Örgütleri tarafından tespit edilecek aileler faydalanacak. İhtiyaç sahipleri Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı tarafından kendilerine verilen aylık limiti 150 TL kart ile Gıda Bankasında alışveriş yapacak. Gıda Bankası’nda gıda, giyim ve bebek malzemeleri bulunmaktadır. 400 kartı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran, Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı 2016 yılı sonuna kadar 3 bin kartı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com