www.mardinnethaber.com
Yünanistan'da Mardin rüzgarı
19.04.2016 15:20 Mardin Nethaber

15. Balkan Yürüyüş Şampiyonası, Yunanistan'ın Florina kentinde tamamlandı.

Yıldız, genç ve büyüklerde 5, 10 ve 20 kilometre kategorilerinde düzenlenen olimpiyatlarda sporcularımız büyük başarıları imza attı.
Yunanistan' da düzlenen zorlu Balkan Yürüyüş Şampiyonasında sporcumuz Abdulaziz DANIŞ bütün rakiplerini yenerek büyük başarıya imza attı. Yıldız erkekler 10 kilometrede Abdülaziz DANIŞ 47.02'lik dereceleriyle birinci oldu. Düzenlenen olimpiyatta Abdulaziz DANIŞ (47.02)' lik derece ile altın madalyanın sahibi oldu.
Milli takımımız, geçtiğimiz yıl Ayvalık'taki Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nda olduğu gibi bu yıl da Yunanistan'da takım halinde zirveye çıkmayı başardı. Yıldızlar kategorisinde Mardin 1947 sağlık spor sporcusu Abdulaziz DANIŞ ikinci kes üst üste Balkan Şampiyonu olma başarısını elde etti. Ay yıldızlı sporcumuz Yunan ve Romen sporcuların önünde yarışmayı bitirerek ferdi birinci liği ile Türkiyenin takım halinde şampiyon olmasında büyük katkı sağladı. Takımımıza birincilik kupasını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih ÇİNTİMAR verdi.
İl Müdürü Hadi ÇOMAKTEKİN " Sporcumuz Abdulaziz DANIŞ' ın Balkan Şampiyonu olması hem ilimiz adına hem de Ülkemiz adına gurur verici. İlimize altın madalya kazandırıp bizleri gururlandırmıştır bu başarılar rastgele elde edilmiş başarılar değildir İlimizde spor adına yapılan büyük çalışmaların göstergesi ve karşılığıdır başarılarımızın artarak devam edeceğine ve Mardin'imizin sporcu fabrikası olacağına inanıyorum. Antrenör ve sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
Atletizm Antrenörleri " Muhammed ÇEKİN, Emre DEMİRAT ve İbrahim Halil ERKAN "İl Müdürümüz Sn. Hadi ÇOMAKTEKİN' in vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz."

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com