www.mardinnethaber.com
"Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısı
17.04.2016 13:33 Mardin Nethaber

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ekrem Çelebi, "AK Parti hükümeti gelmeden önce bu ülkede hiç kimse ben Kürt'üm, ben Alevi'yim diyemiyordu. Kürtlere ve Alevilere kimlik kazandıran AK Parti oldu." dedi.

Çelebi, AK Parti İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" konulu toplantılarında konuşulan sorunların rapor olarak derleyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceklerini söyledi.

Toplantıda, anayasa, başkanlık sistemi, terör ve kentteki sorunların konuşulacağını belirten Çelebi, AK Parti'nin anayasa konularında, mahalli idareler ve çeşitli konularda karar vermeden önce hep vatandaşın ayağına geldiğini, bunu ilk kurucu genel başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığını anlattı.

Şuanda bu bayrağı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun devraldığını ifade eden Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz bunu aynı şekliyle bayrak yarışı olmasının vesilesiyle devam ettiriyoruz. Sizlerden ricamız şu, biz Mardin'e sizlerin görüşlerinizi, il ile ilgili sıkıntılarınızı, terör ile ilgili sıkıntılarınızı, anayasa konusunda bizden ne bekliyorsunuz, hükümetin politikalarının nasıl icra edilmesini istiyorsanız, bunu sizlerin önünüze bırakmış olduğumuz anketlere yazmanızı istiyoruz."

Bölgeye hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Çelebi, "AK Parti hükümeti gelmeden önce bu ülkede hiç kimse ben Kürt'üm, ben Alevi'yim diyemiyordu. Kürtlere ve Alevilere kimlik kazandıran AK Parti oldu." diye konuştu.

Çelebi, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ümmetin çocukları bu bölgede sıkıntılı. Daha önce ezan-ı Muhammediye'nin üzerinde emelleri olup da bu emellerine ulaşamayan insanlar bu bölgede terör çıkarmakla meşguller. Terörün de ne dini ne imanı ne ırkı var ne de gözü farklı bir şey görüyor. Yanı başımızda Suriye var. Suriye'de, Irak'ta ve İran'da bir sıkıntı olduğu zaman ilk adres neresi Türkiye. Peki Türkiye'nin gideceği bir yer var mı? Var mı gidebileceğimiz bir yerimiz? Onun için sizlerden istirhamımız şu son kaleye sahip çıkın. Çünkü burası ümmetin kalesidir. Bütün Müslüman ülkeler eziyet gördüğü zaman bir tek Türkiye'nin sesi çıkıyor. Onun için bu güzel vatanımıza, bu cennet vatanımıza sahip çıkalım."

AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait de birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, bölgedeki turizm mekanlarının terörle kirletilmeye çalışıldığını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü bir devlet ve dimdik ayakta olduğunu anlatan Sait, "Burada halkın temsilcisi olduğumuzdan dolayı sizlerle beraber kaynaşıyoruz. Her şeyi anlatın. Her şeyi dinleyelim. Amaç Türkiye'nin geleceği ise bunları konuşalım, samimi olarak bunları paylaşalım." ifadelerini kullandı.

Toplantıda, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Yalçın Özdemir de bir konuşma yaptı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com