www.mardinnethaber.com
Dündar'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
06.04.2016 17:36 Mardin Nethaber

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, partili kadın ve erkek üyelerden oluşan grup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Dündar, il parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözlerini edep dışı ve izahı olmayan açıklama olarak yorumladı.

Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözlerin tüm kadınları hedef aldığını savunan Dündar, "Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Bir ana muhalefet partisinin genel başkanına yakışmayan bir duruşla tüm kadınlara yönelik seviyesiz ve ahlak dışı açıklamalarının ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü verici olduğunu belirtmek istiyorum. Kadının hukukunu savunmayan, hukukunu korumayan bir hukuk düzeni gayri insanidir, gayrimeşrudur ve kesinlikle etik değildir. Siyasetten muradımız, insana, kadına, hayata hizmettir. Dolayısıyla siyasetimizin ana gayesi, kadına hizmettir, onun hayatını kolaylaştırmaktır. Onun itibarını hak ettiği şekilde yükseltmektir. Kadınla ilgili siyasetimizin birinci meselesi, kadınlarımızın hukukunu korumak ve geliştirmektir." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun kadın kimliğine saygısızlıkta ısrar ettiğini aktaran Dündar, söz konusu açıklamanın aynı zamanda açık bir taciz ve insan hakkı ihlali olduğunu vurguladı.

Dündar, şöyle konuştu:

"AK Parti kadınlara yönelik bunca hizmete imza atarken ana muhalefet partisinin genel başkanının, bir kadına karşı bu kadar seviyesiz ve ahlak dışı açıklamalarını ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü verici olarak kabul ediyorum.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu’nun 'Öyle inanıyorum ki bu talihsiz açıklamalar, en başta Kılıçdaroğlu’nun eşini ve CHP’de siyaset yapan kadınları rahatsız etmiştir' şeklindeki açıklamasını destekliyoruz. Tüm kadınlar ve anneler adına, bu hadsiz ve izahı olmayan açıklamayı kınıyoruz ve başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyunu tavır almaya davet ediyorum. Kılıçdaroğlu’nun siyaset tarihimize bir leke olarak geçen bu hadsiz açıklamalarını yüce milletimizin vicdanına bırakıyorum."

 
Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com