www.mardinnethaber.com
AK Parti Artuklu İlçe Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi
01.02.2016 10:37 Mardin Nethaber

Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini söyleyen Miroğlu, "Aslında her geçen gün Türkiye'nin ne kadar güçlü bir ülke ne kadar güçlü bir devlet olduğunun farkına varıyoruz.

Çeşitli tecrübelerle hayatta karşılaştığımız bir çok sorun ve meselelere rağmen Türkiye, her geçen gün bütün meselelerini bütün problemlerini halledecek bir ülke olduğunu gösteriyor" dedi.

Miroğlu, açıklamasında, "Geçen hafta hendek zulmünden kaçan ailerle birlikte oldum. Bu geçici süreç içerisinde rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için hükümetimizin ortaya koyduğu programlar ve bu programların devam etmesi için bakanlarımız bölgeye gelecekler. Belki her hafta bir bakanımız, sadece Mardin'i değil, Doğu ve Güneydoğu'da hendek zulmünün
Olduğu yerleri ziyaret edecekler. Hükümetimiz, sosyal ve siyasal tedbirleri hayata geçirmeye çalışacaktır" ifadelerine yer verdi.
Miroğlu, Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit'in yeniden inşa edilmesi sürecinin söz konusu olduğunu ve bölgenin tarihi dokusuna uygun bir inşa olacağını söyledi.
AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ise, huzur ve güvenin tesis edilebilmesi için herkesin çaba göstermesi gerektiğini söyledi. 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com