www.mardinnethaber.com
AK Partili Miroğlu’ndan 'makul Kürt' yanıtı
15.12.2015 20:50 Mardin Nethaber

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'ndan HDP’li milletvekillerinin “Makul Kürt” sataşmalarına tokat gibi cevap.

TBMM Genel Kurulunda HDP grubu tarafından verilen ve Doğu ve Güneydoğu’da Valilikler tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağının toplumda oluşturduğu tahribatın araştırılması amacıyla verilen önergenin görüşmelerinin öne alınması önerisi görüşmelerinde AK Parti adına söz alan Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, HDP’li milletvekillerinin “Makul Kürt” sataşmalarına, “Benim makul Kürtlüğümü senin ömrün öğrenmeye yetmez. Ben makul Kürt’üm ama senin ne Kürt’ü olduğunu bilmiyorum” ifadeleri ile cevap verdi.
“SİZİN DE MOTOSİKLETLİ KATİLLERDEN HABERİNİZ VAR MI?”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Beyaz Toros” açıklamasına ilişkin HDP’li ve CHP’li milletvekilleri tarafından yapılan eleştirilere cevap veren Orhan Miroğlu, “Başbakanımızın söylediği açıktı, ‘Türkiye beyaz Toroslar dönemine dönmesin’ gibi bir anlamı vardı o konuşmanın. Vicdan sahibi herkes beyaz Toroslara geri dönmeyi isteyecek insanların en sonuncusunun Ahmet Davutoğlu olduğunu bilir” dedi. Orhan Miroğlu, HDP sıralarından gelen eleştirilere “Sizin de motosikletli katillerden haberiniz var mı?” ifadeleriyle cevap verdi. Miroğlu, “Nusaybin’de Medeni Konak’ı beyaz Toroslar öldürmedi, Medeni Konağı YPG-H üyesi iki tetikçi öldürdü. Bu tetikçilerden birisi şimdi içeride” dedi.

kaynak: Haber7

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com