www.mardinnethaber.com
Turizm sorunları masaya yatırıldı
17.10.2015 14:37 Mardin Nethaber

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, şehirdeki en küçük bir terör saldırısının rezervasyon iptallerine neden olduğunu söyledi.

Vali Koçak, bir otelde "ortak akıl toplantıları" konulu turizm işletme sahiplerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuş-mada, terör saldırılarının Mardin turizmini olumsuz etkilediğini belirtti.
Mardin'in kalkınmasında rol alan önemli sektörlerinden birinin de turizm olduğunu ifade eden Koçak, "Son birkaç aydır maalesef en çok etkilenen sektör turizmdir. En küçük bir terör saldırısı rezervasyon iptaline neden oluyor. Aylarla ifade edilecek bir dönem içere-sinde normale döneceğini umut ediyoruz. Bunu için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz" dedi.
Huzur ve güvenli-ğin turizm açısından önemine değinen Koçak, şehirdeki en küçük bir terör saldırısının rezervas-yon iptallerine neden olduğunu dile getirdi.
Koçak, turizm sektörünün bu dönemi en hafif şekilde atlatabilmesi için sektörün yanında olacaklarını vurguladı.
Terör olaylarını doğru yansıtmada medyanın üzerine görev düştüğüne dikkati çeken Koçak, turizm işletmecilerinin, kırsalda veya ilçedeki bir olayı kent merkezindeymiş gibi haberleştirilmemesini istediklerini dile getirdi.
- "Terörizm insanlığın tamamını hedef almıştır"
Mardin'in huzurunun bozulmasına asla müsaa-de etmeyeceklerinin altını çizen Koçak, şunları kaydetti: "Terörizm insanlığın tamamını hedef almıştır. Bu anlamda biz de ülke ve şehir olarak payımızı alıyoruz ancak hepimiz buna karşı gerekli tepkiyi gösterdiğimizde bu bela inşallah en kısa sürede hem şehrimizi hem ülkemizi terk etmiş olacak. İçinden geçtiğimiz dönem sıkıntılı bir dönem olma-sına rağmen şehrimizin de ülkemizin de geleceği parlaktır. Hem kendimize hem devletimize güven-memiz lazım.Yarın inşallah bugünden iyi olacaktır."
Toplantıda söz alan turizm işletmecileri ise terör olay-ları nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları aktardı

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com