www.mardinnethaber.com
Alkanoğlun’dan Dağ Koşusunda Dünya İkinciliği
03.06.2015 11:51 Mardin Nethaber

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2015 faaliyet takviminde yer alan Türkiye Dağ Koşusu şampiyonası Kütahya’nın Gediz ilçesinde düzenlendi.

Balkan ve Avrupa Dağ Koşusu Milli Takım Seçmeleri, 2312 metre yükseklikteki Murat Dağı’nın 1450 rakımlı Termal Turizm Merkezi’ndeki Kıcıroğlu Yaylasında yapıldı. Yaklaşık 40 ilden 300 sporcunun katıldığı ve Milli Takım seçmelerinin yapıldığı Dağ Koşusu şampiyonasında sporcumuz Ahmet ALKANOĞLU büyük bir başarı göstererek Milli takıma seçildi ve şampiyonada yıldızlar kategorisinde dünya ikincisi olup büyük bir başarıya imza attı.
İl Müdürü Mustafa KUZU” Sporcumuz Ahmet ALKANOĞLU’ nu gösterdiği çabadan ve elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum. İlimiz adına onur verici bir başarı elde eden sporcumuz bizi gururlandırdı.
Sporcumuzun göstermiş olduğu başarı asla tesadüf değildir İlimizde spor adına yapılan çalışmaların ve yaptığımız çalışmaların geldiği noktanın açık bir göstergesidir. Sporcumuzu ve Antrenörleri Muhammed ÇEKİN ve Emre DEMİRAT ‘ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com