www.mardinnethaber.com
Mazıdağı'nda Gençlik Merkezi Yapımına Başlandı
28.10.2014 10:58 Mardin Nethaber
    Mardin'in Mazıdağı İlçe Kaymakamlığı'nca yürütülen çalışmalar neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Merkezi yapımına başlandı.

Mazıdağı İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapımına başlanılan Genlik Merkezi temel atma törenine İlçe Kaymakamı Fırat Çelik, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu ve kurum amirleri katıldı.        

Yapımına başlanılan Gençlik Merkezi'nin ilçedeki gençlerin ve öğrencilerin sportif ihtiyaçlarını karşılayacak modern bir şekilde yapılarak faaliyete geçeceği öğrenildi. Temel atma töreninde Gençlik Merkezi ile ilgili açıklama yapan İlçe Kaymakamı Fırat Çelik, Mazıdağı ilçesinin genç nüfus ve öğrenci sayısı açısın-dan önemli bir potansiyele sahip olduğunu, bu potansiyelin sportif ihtiyaçlarının karşılamak ve sosyokültürel aktivitelerle desteklemek, ayrıca sosyal yaşam standartlarının yükseltilmesi büyük önem arz ettiğini söyledi. Çelik, "Bu itibarla Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca yürütülen ve yapımına başlanılan Gençlik Merkezi'nin büyük yararlar sağlayacağına inanıyorum. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz boş vakitlerini çeşitli sportif aktivitelerle daha güzel geçirecek. Sağlıklı birer birey olmalarını sağlayacak ve spor yapmaya teşvik edecek. Bu kapsamda yapımına başlanan Gençlik Merkezi'nin ilçemize hayırlı olması temenni ediyorum" dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com