www.mardinnethaber.com
Mardin'e 'Dünya Şampiyonluğu' Gururu
18.09.2014 12:33 Mardin Nethaber
İtalya’nın Casettedi Massa kentinde yapılan Dağ Koşusu Dünya Şampiyonası’nda Türkiye Genç Erkekler Milli Takımında mücadele eden Mardinli sporcu Musa İşler Dünya Şampiyonu olarak aldığı Altın Madalya ile Mardinlilerin göğsünü kabarttı
İtalya’nın Casettedi Massa kentinde yapılan Dağ Koşusu Dünya Şampiyonası’nda Türkiye Genç Erkekler takımı topladığı 12 puanla Dünya Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı.
Dünya Şampiyonu olan Milli takımda Mardin’i temsilen Mardin Atletizm Spor Kulübü Sporcusu olarak ter akıtan Midyatlı Atlet Musa İşler, Şampiyon takıma puan kazandıran sporcu olarak altın madalyayı boynuna takarak Türkiye’nin ve Mardinlilerin gururu oldu.

"İNŞAAT İŞÇİSİ"

İnşaat işçisi olarak çalıştığı sırada kendisi de atlet olan Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı Münir Cura tarafından keşfedilip, milli takıma kazandırılan Milli atlet Musa İşler’in dünya çapındaki başarısı Mardin’de heyecanla karşılandı.

Mardinli Dünya Şampiyonu olan Genç Erkek Milli takımımızı bu başarısından dolayı kutlayan;
İtalya’nın Casettedi Massa kentinde düzenlenen WMRA Dağ Koşusu Dünya Şampiyonasında Genç Erkekler takımının tarihi bir başarıya imza atarak Dünya Şampiyonu olması Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da taktirle karşılandı.

Midyatlı sporcumuzun da ter akıttığı şampiyonada elde edilen başarıyı kutlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Federasyon Başkanı Fatih Çintimar’a gönderdiği kutlama telgrafında; ”Dünya Şampiyonu olarak ülkemize bu sevinci yaşatan kıymetli sporcularımızı, teknik heyeti ve Atletizm Federasyonu’nu içtenlikle tebrik ediyor sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum” dedi.

Elde edilen başarının paydaşı olan Mardin’in emektar atleti ve Mardin Atletizim Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura, Kulübümüz Sporcusu Musa İşler’in Altın Madalya alarak Ülkemizin Ayyıldızlı Bayrağı ve İstiklal Marşımızı İtalya’da büyük bir organizasyonda tüm dünyaya dinletmesi bizim gurur vesilemiz olmuştur. Kulüp olarak kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Sporcumuzu ve bizleri tebrik etmesi kulübümüzü sevindirmiş ve onurlandırmıştır.”dedi

Mardin’de atletizim alanında her yıl farklı başarılara imza attıklarını belirten Cura, yeni başarılar için daha çok çalışacaklarını ancak bu anlamda daha fazla desteğe de ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Kulüp Başkanı Münir Cura açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Atletizm Spor Kulübünün hazırladığı SODES Projeleri kapsamında 2008 yılında Midyat ve birçok ilçede sporcu seçmeleri sonucunda Midyat yatılı bölge okulu öğrencisi Musa İşleri ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan Alğac’ın desteği ile SODES projeleri kapsamına alınarak destekledik; Özellikle bu Altın Madalya’nın alınma sürecinde katkı sunan Kulübümüzün kurucusu dönemin Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar ve Hasan Duruer’in tam destek vererek alt yapıyı önemli bir katkı sundular. Bu gelişmelere neden olan eski Valilerimize teşekkür ederiz.”dedi.

Cura alt yapının uzun soluklu sabır azim ve destek ile başarıya ulaşılabileceğini belirterek, “Sporda başarıyı kısa sürede yakalamak imkânsızdır. Başarıya ulaşmak için en az 5-7 yıllık bir alt yapı çalışması ile ulaşılır. Sporcumuz Musa İşler Kulübümüzün Türkiye Birinci Kros Liginde yarışmaktadır.” dedi.

Cura açıklamalarının sonunda; Mardin Atletizm Spor Kulübünün hazırladığı ’’Mardin’de atletizm Sporunu Sevdirme ve Yaygınlaştırma‘’ SODES Projelerini destekleyen Kalkınma Bakanlığı Mardin Valiliğine ve SODES Koordinasyon birimine teşekkür etti.
Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com