www.mardinnethaber.com
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SPOR TAKIMLARINI OLUŞTURUYOR
24.01.2012 19:09 Mardin Nethaber

Mardin Artuklu Üniversitesi adına ulusal ve uluslararası müsabakalara katılacak takımların belirlenmesi amacıyla farklı spor dallarında düzenlenen sınıflar arası turnuva devam ediyor.

          Artuklu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı gözetiminde düzenlenen eleme müsabakalarına katılan öğrenciler, Üniversite Sporları Federasyonu sporcu lisansıyla finale hak kazanmak için yarışıyor. Halkın büyük bir katılım ve ilgi gösterdiği eleme müsabakalarının Artuklu Üniversitesi için önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, spor faaliyetlerinin üniversiteyle şehir halkını bütünleştirici bir rol oynadığını söyledi.

           Omay, "MAÜ öğrencilerinin spor yapma imkanlarını zenginleştirmek, fiziksel gelişimlerini arttırmak ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarına katkıda bulunmayı amaçladık. Öğrencilerimize sporu çok yönlü olarak tanıtmak, sevdirmek ve spor yapmaya yönlendirmek her zaman için önceliklerimiz arasında yer alacaktır" dedi.

           Her yönüyle gelişmeye devam eden Artuklu Üniversitesi'nin farklı spor alanlarında da iddialı olduğunu ifade eden Omay, finale kalacak takım ve sporcuların kupa ve madalya ile ödüllendirileceği eleme müsabakalarının mayıs ayına kadar devam edeceğini belirtti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com