www.mardinnethaber.com
MARDİNSPOR SAHAYA İNEMEDİ
15.01.2012 18:01 Mardin Nethaber

MARDİNSPOR, YETERLİ SAYIDA OYUNCU İLE ÇIKAMADIĞINDAN DOLAYI MARDİNSPOR-DENİZLİ BELEDİYESPOR MAÇI İPTAL EDİLDİ

            Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta bugün oynanması gereken Mardinspor-Denizli Belediyespor maçında Mardinspor maça yeterli oyuncu sayısı ile çıkamadığından dolayı maç iptal edildi.

             Saat 13.30'da başlaması gereken maça Mardinspor takımı sahaya süreceği isim listesinde yeterli oyuncu ibraz olmadığından dolayı maçın orta hakemi Hüseyin Yıldırım, Mardinspor-Denizli Belediyespor müsabakasını oynatmadan maçı iptal etti.

             Sezon başında eski kulüp başkanı Tekin Alkan tarafından Yusuf Başlurt adına 238 Bin TL temlik koydurması yüzünden Futbol Federasyonu tarafından kulübe transfer yasağı getirilmişti. Transfer yasağı yüzünden ilk yarıda maçlara 9 ve 10 futbolcu ile çıkmak zorunda kalan Mardinspor'da ligin ikinci yarısında takımdan 4 futbolcu daha ayrıldı. Takımda sadece 6 futbolcu kaldı.

              İkinci yarının ilk maçı olan Denizli Belediyespor karşısında kadro yetersizliği yüzünden maça çıkmadı. Maçın orta hakemi Hüseyin Yıldırım maçı iptal etmesi ardından Mardinspor taraftarları da isyan bayrağını kaldırdı. Maçın iptal edilmesi üzerine Mardinspor Stadyumu önünde toplanan taraftarlar takıma sahiplenmeyen iş adamlarına ve siyasetçilere tepki gösterdi. Taraftarlar daha sonra stadyum kapısı önünde pankart açarak, takımın düştüğü durumu protesto etti.

             Mardinspor'un düştüğü duruma tepki gösteren Madinpsor Taraftarlar Derneği Başkanı Celal Yel, 41 yıllık futbol kulübü olan Mardinspor'un hiç kimsenin sahiplenmemesi yüzünden kapanma noktasına geldiğini belirterek, Mardinspor üzerine sezon başında konulan transfer yasağı yüzünden maçta oynatacağı kadroyu kuramadığı için bugün maça çıkamadığını söyledi.

             Mardin'in hep terör bölgesi olarak anıldığını belirten Yel, "Yıllardır bize başka gözle bakıyorlar. Biz hiçbir takıma molotof, ya da taş atmıyoruz. Biz rakip takıma çiçek atıyoruz, çiçeklerle karşılıyoruz. Çünkü burası medeniyetin beşiği dinler ve diller kentidir. Bize o yakışmıyor. Biz gençleri dağa değil kavgaya gürültüye değil spora teşvik ediyoruz. Tinerci çocuklarımızı bile kötü alışkanlıklardan kurtarıp tribünlere çektik. Mardin'in tek teselli kaynağı olan futboldur. Gençler bununla yatıp kalkıyor.

              Maalesef iş adamlarımız yerel siyasetçilerimiz Mardinspor'a sahiplenmiyor. Sahiplenmediği için bugün Denizli Belediyespor maçına futbolcu olmadığı için takımı çıkaramadık. Bu Mardin'in ayıbıdır. Sayın Başbakanımızdan bu konuya el atmasını bekliyoruz. Ne olur Mardinspor'a sahip çıksınlar" dedi.

             Mardinspor Eski Kulüp Yöneticisi ve Basın Sözcüsü Hıdır Aydın ise Mardinspor'un düştüğü bu durumdan herkesin utanması gerektiğini belirterek, eski kulüp başkanlarını ve yöneticilerini suçladı. Mardinspor sezon başında eski yönetici Tekin Alkan tarafından Yusuf Başyurt adına temlik koydurması yüzünden takıma transfer yasağı getirildiğini belirten Aydın" 2009 2010 futbol sezonunda 4 ay boyunca Tekin Alkan Mardinspor kulüp başkanlığını yaptı. Bu 4 ay süre zarfında İddiadan yaklaşık 1 milyon TL geldi.

              Belediye başkanı kulübe 400 bin TL para verdi. 2009-2010 sezonunda Mardinspor'a yaklaşık 3 milyon TL kasasına para girdi. Bu kadar geliri olan kulüp nasıl bu hale geldi. Sahte temliklerle gelen paralar iç edilerek, Mardinspor'u bu hale getirdiler. Bu durumu eski valimize belgeleri ile sunduğum halde bir sonuç çıkmadı. Maalesef Mardinspor kapanma noktasına geldi" dedi.

              Mardinspor'un sahaya çıkmaması nedeniyle bir değerlendirme yapan Denizli Belediyespor Kulüp Başkanı Tanju Beştaş da, 22 yıllık meslek hayatı boyunca böyle bir durumla hiç karşılaşmadığını söyledi. Beştaş, "Söylenecek fazla bir şey yok. Denizli Belediyespor yönetimi olarak son derece üzgünüz. Hiçbir kulübün bu duruma düşmesini arzu etmeyiz. 22 yıllık bir yönetici olarak hiçbir kulübün bu duruma düşmesini istemem. Bizler tabii ki futbol müsabakası için Denizliden buraya kadar geldik. Fakat Mardinspor'un içine düştüğü durum yüzünden çok üzgünüm. Futbol Federasyonu bu konuya el atmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com