www.mardinnethaber.com
MARDİN ATLETİZM SPOR KULÜBܒNDEN BİR BAŞARI DAHA
31.12.2011 19:38 Mardin Nethaber

MARDİN ATLETİZM SPOR KULÜBÜ 76.BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSUN'DA TAKIM OLARAK TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNU MARDİNE KAZANDIRDI

             Ankara'da düzenlenen 76. Büyük ATATÜRK koşusunda Mardin Atletizm Spor Kulübü  erkeklerde takım halinde birinci gelerek büyük bir başarıya daha imza attı.

             Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı Münir Cura Mardin Atletizm Spor Kulübü olarak, 15 takım arasından Türkiye ATATÜRK Koşusu Şampiyonasında Mardin ilimize önemli bir başarı daha yaşatarak ATATÜRK Kupasını ikinci kez  Mardin'e getirmenin gururunu  yaşadıklarını söyledi.

             Balkan Şampiyonu Milli Atlet Mehmet Münir Cura, “Türkiye Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Mardin Valiliği SODES Koordinasyon Birimi'nce koordine edilen ve Mardin Atletizm Spor Kulübü'nce yürütülen “Mardin'de Atletizm Sporunu Sevdirme ve Yaygınlaştırma” isimli SODES Projesi kapsamında faaliyetlere katılan alt yapıdaki sporcularda önemli başarılar elde etmiştir. Bu çalışmalarımıza katılan 6 sporcumuz Beden eğitimi ve spor bölümünü kazanıp Üniversiteli oldular. Mardin merkez ve bazı ilçelerde Atletizmin yaygınlaştırıldığı görülmektedir, sporcular Atletizm sporuna Mardin de yoğun bir talep olması çocukların ve gençlerin sokaklardan kötü alışkanlıklardan uzak kalmasına ve alınan bu önemli başarıların kendilerine örnek görerek daha büyük hedeflere ulaşmak için sporcular çalışmaktadır.”dedi.

             Milli Atlet Cura; “Türkiye Birinci ligdeki takımımıza desteğini esirgemeyen Mardin Valisi Turhan Ayvaz Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Milletvekilimiz  Gönül Bekim Şahkulubey’e Kulüp yönetimi adına teşekkür etti. Cura, bu başarı bir ekip çalışmasıyla olmuştur, bundan sonrada daha çok çalışarak Marka Kulüp olduğumuzu bu önemli yarışta, Mardin'in sporda özlenen başarıları Mardin Atletizm Spor Kulübü olarak tüm Mardinli hemşerilerimize armağan etmeye devam edeceğiz.”dedi.

             ÖDÜL TÖRENİ 

             Yarışmada dereceye giren sporcular için ödül töreni Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. Seymen gösterilileriyle renklenen ödül töneninde erkeklerde dereceye giren sporculara ödüllerini ve kupalarını Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, bayanlarda dereceye giren sporculara ise ödüllerini ve kupalarını 4. Kolordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral İhsan Uyar verdi.

            Takım halinde bayanlarda birinci olan Beşiktaş ve ikinci olan Ankara Masterler Spor Kulübü'ne kupalarını Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan verirken, erkeklerde takım halinde birinci olan Mardin Atletizm Kulübü, ikinci olan İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü ve üçüncü olan Diyarbakır Emniyet Spor Kulübü'nün kupalarını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi takdim etti.

            Atatürk'ün Ankara'yı ilk gördüğü yer olan Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayan yarışın startını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verdi. Yarışın başlangıç anına Bakan Kılıç'ın yanısıra Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, 4. Kolordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral İhsan Uyar, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de hazır bulundu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com