www.mardinnethaber.com
Sodes'le Gelen Başarıya Teşekkür
04.05.2011 14:04 Mardin Nethaber

Mardin Atletizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Münir Cura’dan valiliğe teşekkür

              Mardin Atletizm Spor Kulübü Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilat Müsteşarlığı Sosyal Destekleme Programı (SODES)’ e Mardin Valiliği ne teşekkür ettiğini en güzel cevabı Mardinli gençlerimizi sokaktan alarak şampiyonluklarla adlarından bahsedilmesini sağlayarak vereceğini ifade etti.

              GAP Eylem Planı kapsamında sosyal gelişmenin sağlanmasına yardımcı olmak üzere oluşturulan Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Mardin Atletizm Spor Kulübü Derneği Başkanlığı tarafından hazırlanıp, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığınca kabul edilen “Atletizm Sporunu Sevdirme ve Yaygınlaştırma Projesi” ile ilgili açıklama Yapan Milli Atlet Balkan Şampiyonu Mehmet Münir CURA bu Proje Sayesinde,  çocukları sokaklardan çekecek tek gücün spor olduğunu,  Sporla gençler psikolojik problemlerden kurtulacak ve kendilerine olan öz güvenleri artacak sporun mutluluk getirdiğini, barış getirdiğini, kendini seven, beğenen toplumla barışık, çevresine uyumlu ve duyarlı insanların Sporcu bireylerden oluştuğunu, sporcuların etrafındakileri pozitif yönde etkileyen ve örnek bir vatandaş olan bireylerden olduğunu ifade etti. Atletizm sporunun tüm branşların anası olduğunu vurgulayan Cura; bu sporun gençlerimize sevdirilmesi, geliştirilmesini hedeflediklerini ve buna da Mardin gençlerinin de cevap olarak İl, İlçe ve köylerden 3 yılda 350 katılımcı ile Atletizm Sporunun alt yapısını SODES Projesi sayesinde oluşturulduklarını bunun sonucunda Mardin’in de Atletizm Sporunda var olduğunu duyurduklarını, Uluslararası ve Türkiye genelinde yapılan tüm Atletizm organizasyonlarında birçok Başarıya Koştuklarını Türkiye 1 Kros Liginde 3 sezondur mücadele eden Mardin Atletizm Spor kulübü  birçok başarıyı elde ederek Güneydoğunun tek temsilcisi Türkiye 1. Liginde başarıyla Mardin’i temsil etmektedir. 27 Aralık 2010 Büyük Atatürk Koşusu Ankara’da Takım Birinciliği elde ederek Mardin’e ilk defa Büyük Atatürk Kupası kazandırmıştır 20.02.2011 Uluslar arası Trabzon yarı maratonunda takım birinciliği kazanarak bu sezon birçok başarıya imza atmıştır.

              Mardin Atletizm spor kulübü 3 sezondur önemli başarılar elde etti. Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı ve Balkan Şampiyonu Mehmet Münir Cura bize destek veren Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilat Müsteşarlığı Sosyal Destekleme Programı ( SODES)’ e Mardin Valiliği ne teşekkür ettiğini en güzel cevabı Mardinli Gençlerimizi vermiştir. sokaktan alarak şampiyonluklarla adlarından bahsedilmesi, bu proje sayesinde Üniversiteyi kazanan gençlerimiz olmuş ve tüm sporcularımıza proje kapsamında burs desteği sağlanmıştır.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com