www.mardinnethaber.com
Dağ Bisikleti Yarışması Mardin’de Başlıyor
07.04.2011 13:06 Mardin Nethaber

Mardin Belediyesi, Kaçkar Bisikletçilik ve Çekmeköy Belediyesi’nin ortaklaşa organizasyonuyla 10 Nisan 2011 tarihinde “Pedallar Kardeşlik İçin Dönüyor” adıyla Dağ Bisikleti Yarışması düzenlenecek.

 Tarihi doku içerisinde düzenlenecek ilk Özel Dağ Bisikleti Yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından 120 sporcu katılacak. Altı kategoride düzenlenecek olan Yarış, 10 Nisan Pazar günü tarihi Valilik Binası önünden saat 13.00’te start alacak.
    Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, bisiklet kullanma kültürünü yaygınlaştırma ve Mardin’i tanıtmayı hedeflediklerini belirterek, zamanın durduğu izlenimi veren Mardin’in, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal ve tarihi açıdan da değeri olan; camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındıran yönlerine dikkat çekmek istediklerini söyledi.
    Ayanoğlu, ''Kültürel ve sportif bir proje ile kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amaçlanmaktadır. 7 dinin ve 7 dilin konuşulduğu 7 bin yılık tarihi kentin hoşgörüsünü dünyaya yansıtmak istiyoruz.” dedi.
Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com