www.mardinnethaber.com
Masa Tenisi Süper Lig Play-Off Maçları Sona Erdi
07.03.2011 15:06 Mardin Nethaber
Mardin Atatürk Spor Salonu'nda yapılan, 8 erkek ve 8 kız takımın katıldığı müsabakalar sonunda kızlarda birinciliği Fenerbahçe, ikinciliği Çukurova, üçüncülüğü ise Büyükşehir Belediye Kağıt spor kazandı.

          Vali Hasan Duruer müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, müsabakaların Mardin'de yapılmasının, tarihi kentin turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacağını dile getirdi. Duruer, "Sportif alanlardaki gelişmelerin ülkelerin ve yörelerin gelişmişlik düzeyi ile orantılı olarak ilerlediğine inanıyorum. İki günden beri Mardin'de devam eden Masa Tenisi Süper Lig Play-Off müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Organizasyonda emeği geçenlere ve federasyon başkanına teşekkür ederim" dedi.
          Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen de tarihi kentin turizmine katkı sağlamak için organizasyonu Mardin'de gerçekleştirdiklerini belirterek, "Mardin'de bir masa tenisi organizasyonu sözünü vermiştim. İki günden beri Süper Lig Play-Off müsabakaları burada yapılıyor. Sözümüzü yerine getirdik. Güzel bir müsabaka oldu. Mardin Valisi Hasan Duruer'e bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.
          Federasyon temsilcisi Suat Tuncer ise iki gün süren müsabakalar sonunda kızlarda Fenerbahçe'nin birinciliği, Çukurova Üniversitesi'nin ikinciliği, Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor'un ise üçüncülüğü elde ettiğini belirterek, "Kız ve erkeklerde 8'er takım kıyasıya ama centilmence bir mücadele verdi. Kızlarda ilk üç sırayı alan takımlar belirlendi. Erkekler de ise üçüncülüğü Beşiktaşspor, dördüncülüğü ise TED İstanbulspor aldı. Birinci ve ikincilik için Masa Tenisi İhtisas, Adana ve İBB takımlarının İstanbul'da yapacakları karşılaşma sonunda belli olacak.

          Mardin'de masa tenisi severlere iki gün süre ile spor ziyafeti verdiğimizi düşünüyorum. Müsabakalara Lefke Avrupa Üniversitesi, İİB, Fenerbahçe, Masa Tenisi İhtisas, Adana TED, Sarkusyan, İstanbul Kupası Tenisspor, Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Çağfen Koleji, Çukurova Üniversitesi, DSİ Nilüferspor ve İl Özel İdarespor Masa Tenisi Kulüpleri katıldı" dedi.
          Daha sonra Vali Duruer, Çin asıllı Türk masa tenisçi Melek Hu ile bir süre masa tenisi maçı oynadı. Müsabakları Vali Duruer'in yanı sıra Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Olcay Erdal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Halil Homan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan ve çok sayıda vatandaş izledi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com