www.mardinnethaber.com
Mardin'de Atletizm Ehil Ellerde
06.09.2010 00:16 Mardin Nethaber

Türkiye Yürüyüş Ligi'nde birçok ili geride bırakarak ikincilik sırasını elde eden Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı milli atlet Münir Cura başkanlığındaki başarılı atletler, Vali Duruer'i makamında ziyaret etti

           Türkiye Yürüyüş Ligi'nde Mardin atletizm Spor Kulübü'nü makamında kabul eden Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin'de son yıllarda milli takıma atletizm de başarılı sporcular yetiştiğini belirterek kulübün elde ettiği başarılar ile bunu kanıtladığını söyledi. Vali Duruer, "Mardin Atletizm Spor Kulübü çok güzel işler imza atıyor. Hepsini tek tek tebrik ediyorum. Valilik olarak şimdiye kadar verdiğimiz desteği bundan sonra da vermeye devam edeceğiz" dedi.
Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı Eski Balkan Şampiyonu Münir Cura ise, SODES Projesi desteği ile il ve ilçelerde toplam 110 lisanslı sporcusunun olduğunu, bu sporcular içerisinde başarı gösteren sporcu sayısının da fazla olduğunu belirterek, "Büyük erkekler de Türkiye Birinci Ligi'nde 2 sezondur Mardin'i başarıyla temsil etmekteyiz.

            2009 büyük Atatürk koşusunda ikincilik, 2010 Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu'nda takım birinciliğini elde ettik. Şimdide Mardin atletizm Spor Kulübü olarak Türkiye Yürüyüş Ligi'nde bir çok ili geride bırakarak ikincilik sırasını elde ettik. Mardin Atletizm Spor kulübü altyapıya çok önem vermektedir. Bu çalışmalarımızın ivmesini kazandıran, şüphesiz Mardin Valimiz sayın Hasan Duruer'dir. Bizim için gerekli yönlendirmeleri yapan İl planlama ve koordinasyon Müdürümüz sayın Aziz Altınteri 'e teşekkürlerimizi borçluyuz. Sayın Valimiz sayesinde Türkiye Birinci Ligine yükseldik ve hala ligde mücadelemiz devam etmektedir. Bu başarıyı, desteğini bizden esirgemeyen başta Vali Hasan Duruer ve Vali Yardımcıları olmak üzere bütün Mardinlilere armağan ediyoruz" diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com