www.mardinnethaber.com
Mardin'de bayram alışverişi devam ediyor
10.08.2019 15:49 Mardin Nethaber

 


Mardin'de Kurban Bayramı alışverişi arefe gününde de tarihi Mardin çarşılarında hummalı bir şekilde devam ediyor.

Kurbanlıklarını aldıktan sonra alışveriş yapmak üzere tarihi Mardin çarşılarına akın eden vatandaşlar; bayramda misafirlerini karşılamak için şeker, lokum, çikolata ve elbise gibi ev ve şahsi ihtiyaçlara yoğunlaştı.

Bayram öncesinde ihtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapan vatandaşlar, özellikle bayram elbisesinde çeşit bulmada sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Çarşı esnafı ürün pahalılığından dolayı çeşit bulundurmaktan çekindiklerini belirterek, "Getirdiğimiz ürünlerin bayramda satılmaması halinde bayram sonrası satmakta zorluk çekiyoruz. İstediğimiz satışlar gerçekleşmeyince bu sefer ödemelerde büyük zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle fazla çeşide girmek istemiyoruz. Tabiki buda olumsuz bir şekilde müşteriye yansıyor. Zaten kimsede eskisi gibi harcama yapmıyor. Eski bayramlara göre vatandaş bu yıl fazla masraf yapmak istemiyor. Eskiden bir koli şeker alanlar bu bayramda kilo bazında şeker vesaire alıyor. Buda bizlerin çok çeşit ve fazla ürün getirmemizi engelliyor" denildi.

Arefe gününde de tarihi Mardin çarşılarında bulunan esnaf vatandaşların son ihtiyaçlarını almada kolaylık sağlamak için gecenin geç saatlerine kadar açık kalacağı ifade edildi.Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com