www.mardinnethaber.com
Sanat Gecesine büyük ilgi
09.08.2019 18:48 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD) tarafından organize edilen 'Sanat Gecesi' büyük bir katılımla gerçekleşti.

Dernek binasında düzenlenen geceye Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği yönetimi, dernek üyeleri, Mardin'de kendi alanında bir çok ödül almış yönetmen, senarist, fotoğrafçı ve çok sayıda sanat severler katıldı.

Tarihi mekanın terasında açılan fotoğraf sergisiyle başlayan program, Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneğinin bugüne kadar yaptığı faaliyetleri anlatan sinevizyon gösterimi izledi. Çeşitli ikramların sunulduğu programda dernek üyeleri tarafından çekilen fotoğrafların slayt gösterimiyle devam etti.

Serin biryaz akşamında tertiplenen gecede konuşan Dernek Başkanı Latif Sakız, bu anlamlı gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Sanata yürekten inanarak gönül veren, bizleri yalnız bırakmayarak gecemize renk katan siz değerli sanat severlere can-ı gönülden şükranlarımı ifade etmek isterim" dedi.

Derneğin kuruluşundan bugüne kadar geçen iki yıllık zaman zarfında neler yaptıklarını anlatan Sakız, ""Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneğini kurmadan önce 2016 yılında 5-6 kişinden oluşan bir arkadaş topluluğu olarak Mardin Gençlik ve Kültür Evi'nin düzenlemiş olduğu temel fotoğrafçılık eğitimine katıldık. Orada fotoğraf sanatı üzerinde eğitimlerimizi sürdürürken eğitmenlerimiz bizlere gerçekten iyi eğitimler verdiler. Bu eğitimler sonucunda fotoğraf alanında alt yapımız çok sağlam bir şekilde oluştu. Eğitimlerimiz bittikten sonrada eğitmenlerimiz bizleri yalnız bırakmayarak, yapmış oldukları bütün çalışmalara bizleri davet ettiler. Bizde bu çalışmalara her zaman seve seve katıldık ve güzel bir fotoğraf yolculuğuna başlamış olduk. Akabinde Ocak-2018 tarihinde Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneğini kurarak kısa sürede bu günlere geldiklerini söyledi."

Dernek üyelerinden Ferhad Emen'in seslendirmiş olduğu mahalli şarkılarıyla devam eden program dağıtılan 'Katılın Belge'lerinin ardından son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com