www.mardinnethaber.com
AK Parti Mardin İl Başkanı Kılıç'tan Gazetemize ziyaret
31.07.2019 19:51 Mardin Nethaber

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç gazetemizi ziyaret ederek, göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç gazetemizi ziyaret ederek, göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyelerini Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Veysi Erkar ile Yazı İşleri Müdürü Fahri Erkar tarafından kapıda karşılandı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç'ı ve beraberinde ki heyeti kabul eden Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Veysi Erkar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Kılıç'a Mardin'de ki eksikliklerin ve sorunların giderilmesi noktasında çeşitli notlar iletti.

Ak Parti Mardin İl Teşkilat Başkanı Önder Duyan, Tanıtım Medya Başkanı Beşir Güneş ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Vahap Alma'nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Kılıç, göreve geldiği günden beri altı aylık bir süreci seçimlerle geçtiğini belirterek, bundan böyle basınımızla, vatandaşlarımızla, esnafımızla ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte istişare halinde olacaklarını söyledi.

Mardin'in tüm dinamitleriyle bir araya geleceklerini ifade eden Kılıç, Mardin için fikir üretebilecek tüm değerli dostlarla istişare edeceğiz. Kimin sorunu varsa o soruna mutlaka bire bir eğilmeye çaba sarf edeceğiz. Mardin'in bütün eksiklerini biliyoruz. Mardin'i hizmet noktasında hakkettiği yere var gücümüzle taşıyacağız. Mardin bir kültür şehridir, Mardin bir turizm şehridir. Bu alanda Mardin İçin doğru yapan kim varsa onun yanında olacağız ve o kişinin alkışlanması ve desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kılıç, "Gerekirse öz eleştiri yapmalıyız. Bu öz eleştiriyi yaparken de gerçekten samimiyet içerisinde olmalıyız. Muhakememizi kendimiz yapmalıyız. Bunu yaparken de her insan kendi nefsinden başlaması lazım. İlk etapta bu sorumluluk bana düşüyor. Yani ben burada temsiliyet makamındaysam sorunlar karşısında ilk önce benim muhatap olmam lazımdır. Sorunlara karşı sorumlu olmamamız lazım ve bu sorumluluktan kaçmamamız lazım. Bana ne dememeliyiz. Bütün bunları düşündüğümüz için toplum içinde yer alıyoruz. Basınımızla, vatandaşlarımızla, esnafımızla ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla (STK) bir araya geliyoruz. Gelmeye çalışıyoruz. Bu seçim sürecinde de aslında sürekli vatandaşlarımızla, esnafımızla ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla her zaman bir aya geldik, istişareler ettik" dedi.

Mardin'de ki sağlık sorunlarına da değinen Kılıç, "Mardin sağlık alanında sıkıntılar yaşıyor. Mardin'in en önemli ihtiyacı araştırma hastanesidir. Şu anda Mardin Devlet Hastanesi olsun Kızıltepe Devlet Hastanesi olsun burada bulunan doktor uzmanlarımız iyi uzmanlardır. Hastalarımızı şehir dışına göndermek istemiyorsak bir an önce araştırma hastanesini Mardin'e kazandırıp burada profesörlerimiz, doçentlerimiz ve akademik anlamda kendini geliştirmiş hocalarımız olması gerekiyor. O da ancak Mardin'e araştırma hastanesi kazandırmakla olur. Bunun için ciddi girişimler yapılıyor. Bu olunca tabi ki devamında TIP fakültesinin de yolu açılmış olur" şeklinde konuştu.

Türkiye gündemine de değinen Kılıç, "Ülkemiz şuanda bir ateş çemberi içerisindedir. Irak'ta ki belirsizlik, Suriye'de ki iç savaş, Doğu Akdeniz'de ki sondaj çalışmaları ve Amerika Birleşik Devletleriyle olan S-400 sorunu bunlardan birkaçıdır. İşte bu yüzden askeri savunmamızı güçlendiriyoruz. Çünkü dış mihraklar var. Bütün bunları bir arada götürüyoruz. Ekonomi alanında 2019 sönük geçiyor ama 2020 yılı her alanda Türkiye tırmanışa geçecek. Merkez Bankası tarafından faizlerin düşürülmesi enflasyonun düşük çıkması müteşebbisi heveslendirdi, yatırımcıyı heveslendirdi. Faizlerin düşürülmesiyle bu canlılık büyük ivme kazanacaktır. Ülkemiz zor bir süreçten geçti ama önümüzde uzun bir dönem var. Bizim bu süreci iyi değerlendirmemiz lazım. Siyaset atmosferinden çıkıp, eforumuzu Mardin ve Mardin halkına harcamamız lazım, bizi güzel günler bekliyor. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" açıklamasını yaptı.

GAP konusuna da değinen Kılıç, "GAP'la ilgili sıkıntılar var ama GAP büyük bir projedir. Uluslar arası bir projedir. Bu sıkıntılar sadece ekonomik değil, bölgeden kaynaklanan sıkıntılardır. Bu sıkıntıların içinde kamulaştırma var, terör olayları var. Bütün bunlar engel teşkil ediyor. Bunların aşılmasıyla birlikte inşallah GAP projesi de kısa zamanda sonlandırılmış olur " temennisinde bulundu.

AK Parti’nin Suriyeliler ile ilgili bakışında bir değişiklik yok

İl Başkanı Faruk Kılıç, Suriyeliler ile ilgili soruyu ise şu şekilde cevaplandırdı. Son dönemde Suriyeli’ler üzerinden algı yönetimi yapıldığına dikkat çekerek,

AK Parti’nin Suriyelilere bakışında herhangi bir değişiklik olmadığını, savaştan kaçarak ülkemize göç etmek zorunda kalan Suriyelilere “Muhacirlere Ensar olma” gözüyle baktıklarını ifade eden Kılıç, Ülkelerine zorla geri gönderilecekler diye bir şey söz konusu değildir.”dedi.

İl Başkanı Kılıç, “İki yıldır şöyle bir karar var; geçici koruma altındaki Suriyeliler hangi ilde kayıt altına alındılarsa o ilde ikamet etmek zorundalar. Eğer başka bir ile gideceklerse o ilin valiliğinden bununla ilgili izin almaları gerekiyor, diğer ile gidişleriyle ilgili sebebi söylemeleri lazım. Çalışmak için olabilir, yakınlarına gidilebilir, eğitim amaçlı gidilebilir. Bunlarla da ilgili il göç idaresi müdürlükleri ve valilikler izin veriyor. Bu karar ve uygulama iki yıldır var”dedi.

 

 

.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com