www.mardinnethaber.com
3x3 Sokak Basketbolu Devam ediyor
18.07.2019 18:15 Mardin Nethaber

 

 

'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' münasebetiyle üç ayrı kategoride düzenlenen sokak basketbolu turnuvaları devam ediyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda 16-19 Temmuz tarihleri arasında yapılan ve üç gün devam edecek olan basketbol sokak müsabakaları turnuvasında; küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere dört ayrı kategoride oynanıyor.

Basketbol Mardin İl Temsilcisi İbrahim Ağalday, Bu turnuvayı düzenlememizin amacı 15 Temmuz 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında hem şehitlerimizi anma hem de bizim 15 Temmuz'da kazanımlarımızı sporla pekiştirme adına yaptığımız bir turnuva olduğunu söyledi.

Ağalday, "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda düzenlenen basketbol sokak müsabakaları turnuvasına yaklaşık 33 takımın katılımıyla her kategoride kız, erkek, büyük, genç, yıldızlar ve küçükler şeklinde takımlar katıldı. Müsabakalar 3 gündür devam ediyor. Burada gençlerle ve vatandaşlarla çok güzel bir atmosfer yakaladık.  Bu müsabakaları 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda yapmamızın amacı halka sporu sevdirmek, halkın sporla iç içe olmasını sağlamaktır. Sahayı kalıcı bir şekilde çizdik ve potayı bu şekilde bırakacağız. İnsanlar gelip burada basketbol oynamalarını sağlayacağız" dedi.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlarımıza kupalar ve madalyalar verilecektir. Bu vesileyle de bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com