www.mardinnethaber.com
Yaz Kur'an Kurslarında Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi
18.07.2019 16:17 Mardin Nethaber

 

Mardin il Sağlık Müdürlüğü tarafından Yaz Kur'an Kurslarında okuyan çocuklara ve gençlere yönelik 'Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları' eğitimi verildi.

Yaz Kur'an Kurslarında okuyan çocuklara ve gençlere yönelik 'Toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile sağlıklı yaşamın teşviki' etkinlikleri düzenlendi.

Mardin il Sağlık Müdürlüğü tarafından Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan camilerde açılan Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören çocuklara ve gençlere yönelik düzenlenen 'Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, 'Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları' konularını içeren etkinlikler yapıldı.

Söz konusu etkinlik kapsamında Mardin il Sağlık Müdürlüğü 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde bulunan Fuat Yağcı Cami-i  Yaz Kuran Kursunda öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularında Diş Tabibi Hasan Tırpan ve Diş Tabibi Medine Ege tarafından eğitim verildi.

Ayrıca etkinlik kapsamında çocuklara“El Hijyeni, Güvenliğimiz için Dikkat Etmemiz Gerekenler, Ellerimizi Yıkayalım Sağlığımızı Koruyalım, Hareketli Yaşıyorum Sağlığımı Koruyorum ve Sağlık Sözlüğüm” konulu broşürlerin yanında ağız diş seti, şapka ve kalemlik dağıtılmış olup, etkinlikler Temmuz ve Ağustos ayı boyunca çeşitli camilerde devam edecek.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com