www.mardinnethaber.com
Mardinli türkücü zor durumda
13.07.2019 14:46 Mardin Nethaber

 

Mardinli ünlü bestekar ve türkücü Murat Kurşun'a MS hastalığı teşhisi konuldu.

Güçlü sesiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan ünlü türkücü Murat Kurşun'a Serdar Ortaç'ın yıllardır mücadele ettiği MS teşhisi konuldu. Yürümekte güçlük çeken Kurşun'un hastalığı hakkında Kanal D'deki '2. Sayfa'ya konuşurken anlattıkları herkesi duygulandırdı.

Kurşun, " İlk başta sol göz kapağım düştü. Tabii ki beklemiyordum. Birkaç doktora gittim.  Hep yanlış teşhisler kondu. Sonunda MS teşhisi konuldu. Yıllar süren yorgunluktan kaynaklanıyor. Yıllarca hep ayakta kalmaktan öyle bir şeyle karşılaştım. 3-4 aydır öyle bir süreçteyim. Dikkat etmem gerekiyor. Eskiden haftanın 5-6 günü sahne yapıyordum. Şu an 2 güne düşürdüm. Sağlığıma kavuşana kadar fazla sahne yapmayacağım" dedi.

Teşhis konulduğunda çok üzüldüğünü belirten Kurşun, "Düşünün 2 yaşında bir çocuğunuz var ve onunla oynayamıyorsunuz. Ona sarılamıyorsun, öpemiyorsun, onunla koşamıyorsun. Yürümekte zorlanıyorum. Bir günüm diğer günümü tutmuyor. Bazen çok iyi bazen de çok kötü olabiliyorum. Bir gün kalkıyorum hiçbir şeyim yok, bir gün uyanıyorum yataktan kalkmakta zorlanıyorum. Ağrım var ama inşallah önümüzdeki ay Küba'ya gideceğim. Kaslarım için. Doktorumla konuştum 'tamam gidebilirsin' dedi. Gülüyorum, konuşuyorum ama içim ağlıyor. Sahneye çıkınca her şeyi unutuyorum. Seyircilerin enerjisi bana yansıyor. Ekibim 'sen hasta değilsin' diyor. Sahne bitince 'beni taşıyın, arabaya götürün' diyorum. Fazla bir şey kafaya takmam lazım. Pozitif olmak lazım. Bir şekilde ayakta durmam gerekiyor. Ailem var, çocuğum var. Stresten uzak durmam lazım. Bir şekilde bir yerde patlıyorsun. Ben buna şükrediyorum. Duyuyorum, gözlerim görüyor. Bizden daha kötü durumda olan insanlar var. Korkmuyorum. Önümdeki aylarda hiçbir şeyim kalmayacak diye kendi kendimi teselli veriyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com