www.mardinnethaber.com
İtalyan film şirketi Mardin'de belgesel çekecek
11.07.2019 06:44 Mardin Nethaber

 

Ünlü İtalyan film şirketi Le İridi Digitali, Mardin'de tarihi yerlerinin belgeselini çekecek. 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından desteklenen çekimlerde ağırlıklı olarak arkeolojik alanların öne çıkarılması planlanıyor. Ekip, başta Mardin olmak üzere sırasıyla Malatya Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa'da tarihi ve turistik yerlerle ilgili belgesel çekimi yapacak. Yaklaşık 2 gün sürecek olan belgesel çekimleri İtalya devlet televizyonu RAI3’de “Klimangairo” adlı programda yayınlanacak. 

Çekimlerle ilgili bilgi veren belgesel programının yazarı Nicola Matronardi, Arslantepe’nin İtalya’da çok iyi bilindiğini ifade ederek, Fırat ve Dicle arasındaki medeniyetleri dünyaya tanıtmayı planladıklarını aktardı. 

Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaattin Aydın ise Mardin'de yapılacak olan çekimlerin turizm şehri olan Mardin'e turist gelmesi adına çok büyük katma değeri olacağını belirterek, yapılacak olan çekimlerde belgesel ekibine Mardin'in tarihi yerlerini göstermeye çalıştıklarını ve onlara  yardımcı olacaklarını söyledi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com