www.mardinnethaber.com
Cino, Mardin'e ikincilik kazandırdı
01.07.2019 19:10 Mardin Nethaber

 

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Rahvan At yarışlarında Mardin ikinci oldu.

Geleneksel Rahvan Binicilik At Yarışları 2019 yılı faaliyet programında yer alan ve 27 ilde yapılması planlanan Rahvan At yarışlarının Gaziantep'in Nizip ile Diyarbakır Bismil ilçelerinde hazırlanan koşu pistlerinde koşuldu. Her iki yarışta da Ata Sporları Rahvan At Yarışları Mardin Şubesi ikinci oldu.

Mayıs ayında Gaziantep Nizip ilçesinde, Haziran ayında ise Diyarbakır Bismil İlçesinde düzenlenen Rahvan At Yarışlarına Mardin Ata Sporları Rahvan At Yarışları kulübünden jokey Samet Yılmaz Cino isimli atıyla yarışlara katılarak, üçlü tay kategorisinde Mardin'e ikinciliği kazandırdı.

Yapılan yarışlar hakkında açıklamalarda bulunan Ata Sporları Rahvan At Yarışları Mardin Şube Başkanı Mehmet Emin Felemezoğlu, Gaziantep'in Nizip ile Diyarbakır Bismil ilçelerinde düzenlenen Rahvan At yarışların da ikincilik elde ederek, aynı kategoride bulunan  birçok yarış atını geride bıraktıklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Felemezoğlu, "Orta Asya’dan gelen bu güzel geleneğimizi Mardin'de kurduğumuz Ata Sporları Rahvan Atları kulübü ile her yerde temsil etmeye çalışıyoruz. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinden Diyarbakır, Gaziantep, Osmaniye ve Hatay gibi illerden katılımın yapıldığı yarışta Mardinimize ikinciliği kazandırmak bizim için bir onurdur. Bundan sonraki yarışlarda Mardinimizin hak ettiği birinciliği mutlaka kazandıracağız" temennisinde bulundu.


 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com