www.mardinnethaber.com
Mardin Atletizm Spor Kulübü ilgisizlikten yakınıyor
13.06.2019 15:29 Mardin Nethaber

 

 

   2014-2015 sezonunda Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselerek tarihi bir başarı elde eden ve Mardin’in spor tarihinde Türkiye Süper Ligine yükselen ilk takımı olma başarısını gösteren Mardin Atletizm Spor Kulübü ilgisizlikten yakınıyor.

 Mardin atletizm Spor Kulübü Başkanı ve Milli Atlet Münir Cura yaptığı açıklamada, Türkiye Atletizm Süper liginde 8 takım mücadele etmektedir. Bu takımlar arasında Fenerbahçe, Galatasaray ve Enkaspor gibi köklü kulüpler ile birlikte 2 yıl mücadele eden kulübümüz, 2016-2017 sezonunda sadece 0,5 (yarım) puan ile 1. lige düştü. Mücadele azmini yitirmeyen sporcularımız ve teknik kadromuz 2017-2018 sezonunda yeniden zor şartlara rağmen tekrar 1.Ligden Türkiye Atletizm Süper Ligine Kadınlar takımımız ile birlikte 2 takımla yükselme başarı-sını gösterdiğini söyledi.
gücümüz tükenme noktasına gelmiştir
Kulüp yönetimi olarak 2018 yılında Süper lige yeniden yükselen Mardin’imizin güzide takımı için sponsorluk desteği konusunda tüm girişimlere rağmen Mardin ilimizde bir destek ve sponsor bulamadıkla-rını ifade Münir Cura, Mardin Atletizm Spor Kulübü Türkiye Atletizm Süper Ligdeki bu mücadelesini kendi imkanları ile sürdürmenin maddi-manevi zorluklarını yaşamaktadır. Mardin İlimizde faaliyet gösteren başarılı olan ve üst liglerde mücadele eden Kulübümüz ve sporcuları-mızın gücü tükenme noktasına gelmiştir.”dedi.
Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura; “Mardin İlimizin Türkiye Atletizm Süper Ligindeki ilk takımı olan Mardin Atletizm Spor Kulübüne destek verilmesini beklediklerini vurgulayan Cura, öteden beri Mülki ve Yerel idarecilerden tüm taleplerine rağmen, ne bir randevu ne de yardım taleplerine karşılık verilmediğini belirterek, aksine liglerde yer alma-yan amatör takımlara yüzbinlerce TL para yar-dımında bulunulduğunu söyledi. Kulüp Başkanı Cura, tüm bu zorluklara göğüs gererek, Kulübümüzün mali bir bütçesi olmamasına rağmen Türkiye Atletizm Süper Liginde Mardin ilimizi temsil etmek için elimizden gelen tüm çabaları yönetim olarak sağlamak için bu fedakârlığı yapacağız”dedi.
Öte yandan, Türkiye Atletizm Süper Ligi 19-20 Haziran 2019 tarihinde 1. kademe yarışmalarının startı Bursa ilinde yapılacak.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com