www.mardinnethaber.com
Artuklu’da çıkan yangında ağaçlar küle döndü
12.06.2019 18:58 Mardin Nethaber

 

Artuklu’da yaklaşık 40 dönümlük bir alan üzerinde çıkan yangında 100 çam ağacı kül oldu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde yaklaşık 40 dönümlük bir alanda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çıkan yangında yaklaşık 100 çam ağacı küle döndü.

Üzerinde kuru ot ve yer yer çam ağaçlarının bulunduğu yaklaşık 40 dönümlük arazide etkili olan yangında 100 çam ağacı yanarak kül oldu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Mardin Emniyet Müdürlüğüne bağlı tomalar ve itfaiye ekipleri, 2 saatlik çalışmanın ardından yangını kontrol altına alarak söndürdü. Bu alanda tahliye yolunun olmaması yangına müdahale eden ekiplere zor anlar yaşattı.

Havaların ısınmasıyla bitlikte yerleşim yerlerinde, yeşil alanlarda, mezarlıklarda ve kurum bahçelerinde bulunan kuru otların bir izmarite mahkum bırakılması belki de yüzlerce ağacın yok olmasına ve büyük faciaların oluşmasına neden olabilir. Bu gibi faciaların önüne geçilebilmesi için belediyenin yanı sıra tüm kurumların bu alanlarda bulunan kuru otları temizleyerek, acilen tedbir almaları gerekir.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com