www.mardinnethaber.com
‘e TWİNNİNG SAAT 20.00’DE 20 DAKİKA’ Proje tanıtımı yapıldı
12.06.2019 16:19 Mardin Nethaber

 

Karakuyu İlkokulu öğretmenlerinden Kamile Özdemir, ‘e TWİNNİNG SAAT 20.00’DE 20 DAKİKA’ projesiyle bir ilke imza atarak, 5 ile 65 yaş aralığında ki herkese kitap okuma alışkanlığını kazandırıyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Karakuyu İlkokulunda öğretmenlik yapan Kamile Özdemir’in koordinatörlüğünde hayata geçirilen ‘e TWİNNİNG SAAT 20.00’DE 20 DAKİKA’ projesi özel bir AVM’de gerçekleşen ürün tanıtım sergisine Kızıltepe kaymakamı Mehmet Yüzer’in yanı sıra birçok davetli katıldı.

‘e TWİNNİNG SAAT 20.00’DE 20 DAKİKA’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan Kamile Özdemir, projenin Uluslararası bir proje olduğunu belirterek, bu projeyle çocuklara kitap okumanın önemini benimsetmek amacında olduklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Özdemir, “Bu projeyle 5 ile 65 yaş aralığında bulunan herkese hitap ediyoruz.  Yurt içinde ve yurt dışından olmak üzere toplamda 77 okul, yüz 47 öğretmen ve 3 bin öğrenci projemizde yer almaktadır. Yurt dışında başta İtalya, Litvanya, İspanya, Makedonya’dan öğretmen ve öğrenciler katılım sağlarken, Yurdumuzun dört bir yanında bulunan öğretmen ve öğrencilerden de büyük ilgi görüyor” dedi.

‘e TWİNNİNG SAAT 20.00’DE 20 DAKİKA’ projesiyle görüntülü görüşmeler yapılarak, çocukların kültürel açıdan da etkileşim içine girdiklerini ifade eden Özdemir, “Geniş çaplı olan bu projede bugüne kadar çocuklar her ay çeşitli etkinlikler yapıp, çeşitli Web 2,0 araçları kullanmışlardır. Aileler tarafından da destek gören bu proje sayesinde çocuklar Saat 20.00’de teknolojiden uzaklaşıp kitap okuyarak, okuma alışkanlığı kazanıp; proje dâhilinde her ay yapılan etkinlikler sayesinde de kitap okuma sevgileri artmaktadır” şeklinde konuştu.

Özdemir, “Ayrıca projemiz, Kızıltepe Kaymakamlığı bünyesinde yayın yapan Başak FM Genel Yayın Yönetmeni Nur Patır tarafından da destek görüyor. Projemiz, Kaymakamlığın ‘Görme Engelli Bireyler için Sesli Kitap’ projesi ile birleştirilip, Başak FM’de yine benim moderatörlüğümde görme engelli bireylerle haftada 3 gün  ‘Saat 20.00’de 20 Dakika Sesli Kitap Okuma’ programını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com