www.mardinnethaber.com
Çocuklar Fıskiyeler Altında Serinliyor
11.06.2019 15:15 Mardin Nethaber

 

Mardinli çocuklar, artan hava sıcaklığı nedeniyle parklarda bulunan süs fıskiyelerin altında serinliyor.

Mardin merkez Artuklu İlçesi'nde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında bulunan fıskiyeler altında serinlemeye çalışan çocuklar, doyasıya eğlencenin tadını çıkarıyor.

Bölgede hava sıcaklığının artmasıyla birlikte 9 ile 12 yaş aralığında ki çocuklar, serinlemek için farklı yöntemler kullanarak, parklarda bulunan fıskiyelerin altında serinliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında bulunan belediyeye ait süs fıskiyelerinin altına girerek serinleyen çocuklar, yerden yükselen suların altına elbiseleriyle girerek, bir yandan serinlerken diğer yandan da eğleniyor.

Bunaltıcı havadan bir nebze olsun uzaklaşmak isteyen çocuklar kendi imkânlarıyla alternatif yollar buluyor. Mardin'de hava sıcaklığı 35 ile 40 derece arasında seyretmesi çocukların park alanlarına koşmasına neden oluyor. Çocuklar fıskiyelerin altına serinlerken, aileleri ise onları seyrederek, onların mutluluğuna ortak oluyor. Fıskiyelerin altında coşarak eğlenen çocuklar renkli görüntüler oluştururken, bisikletleriyle fıskiyelerin arasından geçen gençler de serinleme imkânını buluyor.

Uzmanlar saat 12.00 ile 15.00 saatleri arasında hissedilen sıcaklığın 40 derece olacağını belirterek, mecburi kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğine dikkat çekti. Mardin'de hava sıcaklığı önümüzde günlerde 40 derece olması bekleniyor.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com