www.mardinnethaber.com
MAÜ Öğrencileri minikleri yalnız bırakmadı
10.06.2019 16:50 Mardin Nethaber

 

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, okul öncesi öğrencileriyle bir araya gelerek, çeşitli hediyeler dağıttı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında okul öncesi öğrencilerine çeşitli hediyeler dağıtarak onları mutlu etti.

Merkez Artuklu ilçesi Ortaköy mahallesinde bulunan okul öncesi okullarda eğitim gören minik öğrencilerle bir araya gelen çocuk gelişimi bölümü öğrencileri, okul öncesi eğitimine yönelik 'Eğitimde Materyal Geliştirme' dersi kapsamında hazırladıkları materyalleri minik öğrencilere hediye etti. Çocuklarla oyun oynamayı da ihmal etmeyen öğrenciler, minik öğrencilerin mutluluğuna ortak olmak için yüz boyama gibi birçok etkinlik düzenledi. Minik öğrenciler ise üniversite öğrencisi ablalarından gördükleri yakın ilgiden dolayı mutluluklarını tatlı gülücüklerle ifade etti.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, aynı mahallede bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de ÖSYM sınavlarında topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraş gibi malzemeleri dağıttı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim görevlisi Mehmet Fatih Erdolu, öğrenciler arasında toplumsal dayanışmayı arttırmak amacıyla bu güne kadar yaklaşık 15 etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bugün de öğrencilerimizle Ortaköy mahallesine gelerek, burada bulanan okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik çeşitli materyaller dağıttık. Minik öğrencilerin yüzlerini boyattık. Onlarla çeşitli oyunlar oynayarak, gün boyu mutlu olmalarını sağladık. Tabi ki onların mutluluğunu görünce bizlerde mutlu olduk" dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com