www.mardinnethaber.com
Mardin'de Yusuf Güney rüzgarı esti
09.06.2019 14:22 Mardin Nethaber

 

Hükümetin 100 günlük icraat programında yer alan millet bahçesi projesi Mardin'de meyvelerini vermeye başladı.

Kayyum Büyükşehir Belediyesi döneminde Artuklu ilçesinde yapılan Kamor Millet Bahçesi ses sanatçı Yusuf Güney'in verdiği konserle Mardin halkının hizmetine açıldı.

65 bin metrekare alan üzerinde kurulan Kamor Millet Bahçesi, yeşil piknik ve mesire alanlarıyla Mardin halkına yeni dinlenme imkanı sunmaya başladı. Kamor Millet Bahçesinde yapılan 2 bin 500 kişilik Amfi Tiyatro bölümü ise Yusuf Güney konseriyle Mardin halkına kapılarını araladı.

Kamor Millet Bahçesi Amfi Tiyatro bölümünde düzenlenen Yusuf Güney konseriyle vatandaşlar doyasıya eğlendi. Gecenin geç saatlerine kadar vatandaşlar, Yusuf Güney'in seslendirdiği Türkçe, Kürtçe ve Arapça şarkılarına eşlik etti. Bayram tatiline denk gelen konsere vatandaşlar büyük bir katılım sağladı.

Konserden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan ses sanatçısı Güney, Mardin'e üçüncü kez geldiğini, Mardini çok sevdiğini ve burada bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, "Kamor Millet Bahçesi güzel bir kompleks olmuş. Mardin'e çok yakışmış, renk katmış. Temennim bu gibi komplekslerin bölgenin her yerinde olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com