www.mardinnethaber.com
Mardin'de yoğunluk devam ediyor
07.06.2019 17:50 Mardin Nethaber

 

Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini görmek ve gezmek için yurdun dört bir yanından yerli ve yabancı turist Mardin’e akın ediyor.

Tarihi geçmişi 7 bin yıla dayanan Mardin, Kalesiyle,  abbaralarıyla, erdoba evleriyle ve tarihi sokaklarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Bayram tatiliyle başlayan yerli ve yabancı turist akını, şehre giriş yapmak için araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Çoğu zaman vatandaşlar araçlarını yol kenarına park ederek, şehre yürüyerek giriş yaptı. Bayram boyunca oteller, restorantlar, kafelerde ful doluluk oranı yaşanırken, gün boyu tarihi 1. Cadde ve sokaklarda vatandaşlar ilerlemekte güçlük çekti.

Mardin’in tarihi mekânlarından olan Kasimiye, Zinciriye medreseleri, Ulu cami, Mardin Müzesi, Cumhuriyet meydanı, Kırklar kilisesi ve birçok tarihi mekan yerli ve yabancı turistlerle dolup taştı. Ellerinden fotoğraf makinalarını ve akıllı telefonlarını düşürmeyen vatandaşlar, anı yakalamak için durmadan fotoğraf çekerek, sosyal medyalarında paylaştı. Bayram sonrasında da devam eden tatil nedeniyle şehirde aynı yoğunluk devam ediyor.

Yoğunluktan dolayı Mardin esnafı da tatil boyunca iş yerlerini açık tutarken, şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmediği gözlendi. Bu yıl 5 milyon ziyaretçinin beklendiği Mardin’de yılın ilk yarısında bu sayıya adım adım yaklaşıldığı belirtildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com